Başbakan Yıldırım: 16 Nisan'a hazır mıyız?

Başbakan Binali Yıldırım Aksaray'daki doğalgaz depolama tesisinin açılış töreninde yaptığı konuşmasında açılışa katılanlara seslenerek, "16 Nisan'a hazır mıyız" dedi.

binali-aksaray.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la beraber Aksaray'da yapılan doğalgaz depolama tesisinin açılışına katılan Başbakan Binali Yıldırım konuşma gerçekleştirdi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle; 15 Temmuz'da destan yazan Aksaray, siz 15 Temmuz'da demokrasiye sahip çıktınız, Türkiye'ye sahip çıktınız. 

Medeniyetlerin kavşağı Aksaray'ı ticaretin de önemli bir kavşağı haline getiriyoruz. Aksaray üzerinden iki tren hattını Akdeniz'e indireceğiz. İnşallah Aksaray'ın havaalanı da olacak. Ulaştırma Bakanımız geçen hafta yaptığı çalışmasında söyledi. Söz ağızdan bir kere çıkar. Ak Parti söz verirse yapar. Sizlere hizmet bizim için bir gururdur, bir ibadettir. 

2007 Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi referandumunda Aksaray yüzde 86 evet dedi rekora imza attı. Şimdi 16 Nisan'a hazır mıyız? Şimdi söz tekrar sizlerde. Birlikte 16 Nisan'da yeni bir tarih yazmaya var mısınız? 

Güçlü ve istikrarlı bir iktidar için, Türkiye'nin aydınlık yarınları için hazır mısınız? Vesayetleri, darbeleri tarihe gömmek için hazır mısınız? Daha fazla kalkınma daha fazla refah için var mısınız? Kesintisiz bir demokrasi için hazır mısınız?

Biz milli iradenin gösterdiği her hedefte, milletin vardığı her kararda varız, kararımız evet. Hiç ama hiç korkmadık. 

Bakın biz söz milletin dediğimiz zaman ana muhalefet partisi soluğu Anayasa Mahkemesi'nde alıyorlar. Millet AVM'ye gidiyor bunlar AYM'ye gidiyorlar. Sizin millete güveniniz yok mu? Demokrasilerde söz de milletin karar da milletin. Bu köhne anlayışa 16 Nisan'da son vermeye hazır mısınız? 

Bu ülke sizin oyuncağınız değil. Türkiye bu ağırlıkları üzerinden atacak. Muasır medeniyetler seviyesine yoluna yeni değişikliklerle Cumhurbaşkanlı hükümet sistemiyle emin adımlarla ilerleyecek. Devlet Bahçeli'ye selam da söyleriz.

Her seçim öncesi partiler, bizi iktidar yapın Anayasa'yı değiştireceğiz dediler ama unuttular. Bu millet siyasetçilerin sözünün eri olmasını ister. 

Sayın Cumhurbaşkanım, sevgili Aksaraylı kardeşlerim, ülkemiz liderliğinizde geleceğe kararlı bir şekilde yürüyor. Aksaray Türkiye'nin geleceği için canı gönülden evet diyor. Sadece Aksaray değil Türkiye'nin 81 vilayeti şaha kalkacak. 270 milyon değerinde 72 eser Aksarayımıza hayırlı olsun. Aksaray'a daha yapacak çok işimiz var. 

Sayfa Yükleniyor...