İlişkili Haberler

AK Parti Kocaeli 6. Olağan İl Kongresi'nde bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

"Afrin'de kahramanlarımız bütün bölücü terör örgütlerini bir bir ortadan kaldırıyor ama şimdi orası avuç içi kadar bir yer, biz oraya gidersek onların işine engel oluruz ama eğer ülkeyi savunma ihtiyacı doğarsa bu ülkenin istiklaline, geleceğine karşı herhangi bir alçaklık olursa o zaman 81 milyon ayaktayız, hep beraber bu sefere çıkarız.

Geçtiğimiz günlerde kamuoyunu oldukça meşgul eden ve bütün bir milletin infialle karşıladığı cinsel istismar konusunda da gerekli düzenlemeyi yapma çalışmalarını başlattık ve önümüzdeki günlerde Meclis'e getireceğiz.

Kocaeli 'nin içerisindeki trafik sıkışıklığı yeni yol bittiğinde tamamen ortadan kalkacak. 50 yıldır Türkiye'nin gündeminde olan Osmangazi Köprüsü'nü hizmete açtık.

Sadece oy peşinde olmadık aynı zamanda gönüllere de hitap ettik. İçeride ve dışarıda tuzak kurmak isteyenler oldu. Alçakları dize getirdik.

Kim darda ve zordaysa yanında olduk. Artık ecdat mirasına sahip çıkan bir Türkiye var. AK Parti bir başarı öyküsüdür."

TÜRKİYE DENİZCİLİKTE ÖNEMLİ MESAFE ALDI

Başbakan Binali Yıldırım Kocaeli'de Murat Reis denizaltısının ilk kaynak töreninde de bir konuşma gerçekleştirdi. Yıldırım Türkiye'nin son yıllarda denizcilik alanında önemli mesafeler aldığını ifade etti. Yıldırım, "Son 15 yılda uyguladığımız teşvik politikası ile ticaret filomuz dünyada 19. sıradan 14. sıraya yükseldi" dedi.

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları;

"Bölgeyi kaosa sürükleyen, 'bölgeye istikrar getireceğim' diye adeta bir istila projesi içinde olan emperyal güçler, bölgede ne Suriye'ye istikrar, ne bölgedeki insanların derdine çare olmak için ciddi bir adım atmamışlardır. Bunun tek istisnası var; o da Türkiye...

Türkiye, bölgesinde sadece kendi topraklarının bütünlüğünü, sınırlarının güvenliğini, vatandaşlarının can ve mal emniyetini sağlamakla kalmıyor, bölgedeki istikrarsızlıkların da ortadan kaldırılması için önemli bir katkı sağlıyor.

Tamamen PKK/PYD/YPG-DEAŞ bölgeden temizlendikten sonra evlerinden, barklarından ayrılmak durumunda kalan ve Türkiye'de misafir ettiğimiz yaklaşık 350 bin Afrinli topraklarına dönecek, orada huzur içerisinde yaşamlarını devam ettirecekler."

İLK KAYNAĞI BAŞBAKAN YAPTI