Başbakan Yıldırım: Bütün ülkelerin bir araya gelmesi lazım

Başbakan Binali Yıldırım, Londra'daki terör saldırıyla ilgili olarak açıklamada bulundu.

Haberler - Anadolu Ajansı 22.03.2017 - 20:37 | Son Güncelleme : 22.03.2017 - 22:07

Başbakan Yıldırım: Bütün ülkelerin bir araya gelmesi lazım

İngiltere'nin başkenti Londra'daki saldırıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başbakan Yıldırım, şunları ifade etti:

"Böyledir, değildir detayları henüz bilmiyoruz ama burada şuna dikkat çekmek lazım, terör herkesin başının belasıdır. Sadece terörü Müslüman ülkelerle zikretmek yapılan en büyük yanlıştır. Terör küresel bir felakettir, insanlığın başının belasıdır. İstanbul ne kadar güvenliyse, Londra da o kadar güvenlidir. Ankara ne kadar güvenliyse, Paris de o kadar güvenlidir. Riyad ne kadar güvenliyse, Konya da o kadar güvenlidir. Terör konusunda çifte standardı, 'ama'yı, 'fakat'ı bırakmak lazım ve terör konusunda bütün ülkelerin bir araya gelmesi lazım, ortak mücadele yapılması lazım.

Bugünlerde DAEŞ terörüne 'İslamist terörizm' diyorlar. Bu bizim kanımıza dokunuyor. İslam diniyle terör asla birlikte zikredilemez, böyle bir şey olmaz. Bizim dinimiz barış dini, kardeşlik dini, yani her terör olayını yapanları Müslümanlara, İslamiyete mal etmek işin başından beri çifte standart anlamına gelir."

Başbakan Yıldırım, saldırı dolayısıyla İngiltere Başbakanı May'e mektupla taziye mesajı gönderdi.

Londra'daki olaylarla ilgili gelişmeleri, ziyaretlerde bulunduğu Elazığ'dan takip eden Yıldırım, mesajında şunları kaydetti:

"Londra'da can kaybına ve çok sayıda insanın yaralanmasına yol açan menfur terör saldırıları karşısında acınızı derinden paylaşıyorum. Türk hükümeti ve halkı adına taziyelerimi sunuyor ve yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu saldırı, terörün her türüne karşı mücadelede iş birliğinin kararlılıkla ve etkinlikle sürdürülmesi gerektiğini bir kez daha ortaya koymuştur. olarak terör illetine karşı Birleşik Krallık ile dayanışma içerisinde olduğumuzu bu vesileyle de ifade etmek istiyorum."

Sayfa Yükleniyor...