Başpiskopos'tan Mavi Marmara anması

Filistin’deki Hristiyanların Başpiskopos'u Hilarion Cabucci, Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara Gemisi'nde hayatını kaybeden Furkan Doğan'ın mezarı başında dua etti.

Haberler - Anadolu Ajansı 28.12.2010 - 17:39

Başpiskopos'tan Mavi Marmara anması

Filistin’deki Hristiyanların Başpiskopos'u Hilarion Cabucci, Talas ilçesine bağlı Reşediye mahallesinde Furkan Doğan'ın mezarını ziyaret etti.

Doğan'ın mezarı başında bir süre dua eden Cabucci, gazetecilere yaptığı açıklamada, Furkan Doğan ile Mavi Marmara Gemisi'nde Gazze'ye yardım götürmek amacıyla yola çıkan 9 Türk'ün de silahlı baskın sonucu şehit edildiğini anlattı.

Cabucci, Türk Milleti'nin Filistin halkının yanında olmasının kendilerine güç verdiğini ve yapılan yardımları asla unutmadıklarını belirterek şunları söyledi:

''Ben 32 yıldır ülkemden ayrı sürgün hayatı yaşıyorum. Furkan Doğan'ın mezarı başında Türk halkının bize yaptığı yardımın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anladım. Filistin halkının bir gün mutlaka özgür olacağına, Kudüs'ün özgür olacağına inanıyorum. Kudüs'te şimdi gidemediğim eski kilisede bir gün ibadet edeceğimize inanıyorum. Furkan, Gazze'ye yapılan yardımın adeta sembolü oldu. Mavi Marmara Gemisi yine yola çıkacak, yine yardım götürecek. Filistin halkına destek veren, yardım veren herkese teşekkür ediyorum.''

Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan da Başpsikopos Hilarion Cabucci'ye teşekkür etti.

Ahmet Doğan, ''Hilarion Cabucci, buralara kadar gelip oğlumun mezarı başında dua etmesi bize güç verdi. Filistin halkı asla yalnız kalmayacak'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...