Başsavcı Engin: İmza yoksa iade edin

Emniyet Müdürlüğü ve Merkez Komutanlığı’na yazı gönderen İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Aykut Cengiz Engin, “Balyoz soruşturmasını yürüten savcıların talimatlarında başsavcıvekillerinin imzası yoksa iade edin” dedi.

01.03.2010 - 10:18

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Merkez Komutanlığı’na 27 Şubat’ta “gizli ve ivedi” ibareli bir yazı gönderdi.

Başsavcı Aykut Cengiz Engin, yazıda “Balyoz” soruşturmasını yürüten savcıların talimatlarında başsavcıvekillerinin imzası yoksa iade edin” dedi.

Başsavcı Engin, görevli Cumhuriyet Başsavcıvekillerinden “uygundur" görüşü alındıktan sonra talimatlar doğrultusunda işlem yapılmasını istedi.

Aynı talimatta ayrıca işlemlerin tüm safhaları hususunda, yetkili ve görevli başsavcıvekilleri ile soruşturmayı yürüten savcılara bilgi verilmesi istendi.

Yazıda bir de kolluk kuvvetleri tarafından yapılan işlemlerde Başsavcıvekili Turan Çolakkadı’nın 22 Ocak 2010 tarihli yazısındaki noktalara uygun hareket edilmesi istendi.

Başsavcıvekili Turan Çolakkadı, savcılara “önemli yakalama ve arama emri öncesi bize bilgi verin” talimatı vermişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...