Batıkent'te bir ceset daha bulundu

Ankara  Batıkent'te bir anne ile iki çocuğunun öldürülmesinin ardından, bugün de ailenin büyük oğlunun cesedi bulundu. Cinayetlerle ilgili olarak, öldürülen 4 kişinin akrabası olan bir kişi gözaltına alındı.

07.03.2009 - 12:40

Çevre Yolu Batıkent girişinde, dün, yol kenarında başlarından silahla vurulmuş halde Nuray Okkalı (38), Mukaddes Şeyma Okkalı (16) ve Osman Yusuf Okkalı'ya (7) ait cesetler bulunmuştu.

Jandarma ekiplerinin çalışması sonucu, olay yerine yakın bir yerde, ailenin büyük oğlu Abdullah Okkalı'ya (18) ait olduğu belirlenen bir ceset daha bulundu.

Ceset, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Jandarma ekiplerinin, anne Nuray Okkalı'ya ait cep telefonundan yapılan aramalardan yola çıkarak sürdürdükleri çalışma sonucu, geçen yıl Karşıyaka Mezarlığı yakınlarında, alacak verecek meselesi yüzünden öldürülen Ulus Otobüsçüler ve Dolmuşçular Derneği Başkanı olan baba Murat Okkalı'nın amcasının oğlu İ. O. gözaltına alındı.

Ankara Jandarma Alay Komutanlığında ifadesi alınan İ. O'nun, sadece Abdullah Okkalı'yı öldürdüğünü itiraf ettiği, diğer cinayetleri kabul etmediği öğrenildi.

Bu arada, baba Murat Okkalı'dan aileye yüklü miktarda miras kaldığı ve öldürülmeden önce bu paranın bir miktarını anne Nuray Okkalı'nın bankadan çektiği belirlendi.

Jandarma ekiplerinin, para ve olayda kullanılan silahı henüz bulamadığı, soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...