'Batsın senin gazeteciliğin'

Başbakan Erdoğan, İmralı görüşmelerinin tutanaklarıyla ilgili haberleri sert sözlerle eleştirdi.

'Batsın senin gazeteciliğin'

Başbakan Tayyip Erdoğan, çeşitli açılışlar için gittiği Balıkesir'de İmralı görüşmeleriyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Erdoğan, kan durana kadar mücadelenin ve müzakerelerin devam edeceğini vurguladı.

İmralı ile yürütülen görüşmelerin milletin değerlerinden taviz vermeden devam edeceğini dile getiren Erdoğan, ''Hayat risktir, siyaset risktir. Bunun bedeli ne olursa olsun milletimizin refahı için huzuru için her şeyi yapacağız. Çünkü annelerin ağlamaması lazım, gözyaşlarının durması lazım, kanın durması lazım. Onun için silahlar bırakılıncaya kadar mücadelemiz sürer, siyasetle de müzakeremiz sürer'' diye konuştu.

Barışın zor olduğunu AK Parti iktidarının da zor olana talip olduğunu kaydeden Başbakan, "Ayırmak kolaydır birleştirmek zordur. Ama ecdadımız ve şehitlerimiz nasıl kolayı değil zoru seçtiyse biz de zoru seçtik" dedi.

Kürt sorununu kastederek "Biz çözmek için uğraştıkça çözdürmemek için uğraşanlar var" diyen Başbakan sözlerine şöyle devam etti: "Annelerin gözyaşlarını durdurmaya uğraştıkça bunu bozmaya çalışanlar var. Bunlar sizin karşınıza nefretle çıkıyor.

Bakın biz konuşmuyoruz. Sabredeceğiz. Bizim derdimiz bağcıyı dövmek değil üzüm yemek."

Başbakan bu süreçte yapılan haberler nedeniyle medyayı da eleştirdi. Görüşmelerle ilgili olumsuz haberleri ve köşe yazılarına tepki gösterdi: "Eğer böyle gazetecilik yapacaksan, batsın senin bu gazeteciliğin."

Kendi açıklamaları dışında yaszılanların hepsinin dedikodu, iftira ve yalan olduğunu ileri süren Erdoğan, "Taviz vererek geri adım atarak değil, kardeşçe bu meseleyi çözeceğiz."

Sayfa Yükleniyor...