Baykal'a adresi vereyim: chp.org.tr

Erdoğan, Meclis'teki bütçe görüşmesinde gösterdiği raporlara CHP'den gelen itiraza Konya'da yanıt verdi. Erdoğan, "CHP'nin web sitesine girdim, rapor orada duruyor. Baykal bilmiyorsa adresi hatırlatıyorum: chp.org.tr" dedi.

Haberler 17.12.2009 - 14:57

Baykal'a adresi vereyim: chp.org.tr

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da toplu açılış ve TOKİ konutlarının teslimi dolayısıyla Kültür Park'ta düzenlenen törende yaptığı konuşmada Baykal'a web siteli yanıt verdi.

TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında okuduğu, ancak CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın ‘CHP’nin böyle bir raporu yok’ dediği rapora değinen Başbakan Erdoğan şunları söyledi: "CHP'ye diyorum ki 'bu raporlarda böyle söylemişsiniz. Şimdi başka söylüyorsunuz.' Tabii bize kızıyor, köpürüyor, kalkıyorlar, oturuyorlar. 'CHP'nin böyle bir raporu yok' diyorlar.

Şimdi ben yine söylüyorum. Dün 'acaba yanlış mı yaptık' diye merak ettim, arkadaşlara dedim ki, 'şu CHP'nin web sitesini bir açın'. Hakikaten web sitesini açtık ve baktık ki o raporlar orada duruyor. Kendi partisinin web adresini bilmiyorsa ben şimdi Konya'dan hatırlatıyorum. 'chp.org.tr.' Açsın baksın. Dün baktık ve gördük. Sayın Baykal senin resmi web sitende o raporlar öyle duruyor. Sen neyi inkar ediyorsun? Gerçeklerle neden yüzleşmiyorsun? Kendi kendini neden inkar ediyorsun?"

Erdoğan Mevlana'dan alıntı yaptı ve muhalefete yüklendi.

Erdoğan, "Hazreti Mevlana, “İki parmağının ucunu gözlerine koy, bir şey göremezsin dünyada sen. Sen göremiyorsun diye bu alem yok değildir” diyor. İşte muhalefet gözünü kapatmış, başını kuma gömmüş, ülkeyi de, milleti de göremiyoruz. Bu milletin, ülkenin meselelerini de göremiyor" dedi.

Başbakan Erdoğan sözlerini, "Bakın buradan bazı önemli hususları sizler aracılığıyla iletmek istiyorum. Her zaman söylüyorum. Terörden nemalananlar var, gençlerin ölümünü kendileri için çıkara çevirenler var, ülkeyi huzursuzluğa, istikrarsızlığa mahkum edip buradan kendilerine çıkar devşirmek isteyenler var. Yıllarca böyle yapmışlar. Siyaseten, manen, maddeten böylece ayakta kalmışlar. Adeta benim genç yavrularımın, gencecik delikanlıların kanıyla beslenerek bugünlere gelmişler. Şimdi bu çevreler bizim milli birlik ve kardeşlik projemizden rahatsız oluyorlar.

Kurdukları kirli çıkar çarkına çomak sokulmasından rahatsız oluyorlar. Ortada çok kirli bir tezgah var. Ama tezgahta piyasaya sürülenler bayat. Kardeşliğimizi, huzurumuzu, birlik ve bütünlüğümüzü bozmaya, sadece akamete uğratmaya dönük kirli bir oyun oynanıyor. Çocuklar istismar ediliyor, gençler kullanılıyor. Hem doğudaki, hem batıdaki insanımız tahrik ediliyor, 'gençlerin kanı aksın, şehitler gelsin, gençler dağa çıksın, ülkenin kaynakları erisin, huzursuzluk devam etsin' diye. Benim milletim bu oyuna, bu tezgaha gelmeyecek. Bu kirli senaryolara alet olmayacak. Bu düzmece provokasyonlara prim vermeyecek, ben buna inanıyorum" diyerek sürdürdü.

Sayfa Yükleniyor...