Bayram Otel enkazında umutlu bekleyiş

5,6'lık depremin yıktığı Bayram Otel'in enkazında arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor. DHA ekibinden iki kişi de enkaz altında.

Van'da önceki gece meydana gelen 5,6'lık depremin yıktığı iki otelden biri olan Bayram Otel'in enkazında arama-kurtarma çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor.


Depremden bu yana yaklaşık 42 saat geride kalırken, kurtarmak ekipleri umutla bir ses duymak için çalışmaları yürütüyor.

Deprem bölgesinde görev yapan DHA ekibinden, Van Bürosu muhabiri Sebahattin Yılmaz ve Diyarbakır Bürosu muhabiri Cem Emir de otelin enkazında bulunuyor.

DHA Van Bölge Müdürlüğünde çalışan Erzurum doğumlu Sebahattin Yılmaz'ın (52) 1993 yılında Van'a gelerek mesleğini burada sürdürdüğü, yaklaşık 20 yıllık gazeteci olduğu bildirildi.

23 Ekim'de meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremde evi hasar gördüğü için eşini ve 2 çocuğunu Erzincan'daki yakınlarının yanına gönderen Yılmaz'ın daha güvenli olduğu gerekçesiyle otelde kaldığı belirtildi.

Diyarbakır Bölge Müdürlüğünde 2 yıldır görev yapan Tunceli doğumlu Cem Emir'in de (26) 23 Ekim'deki depremin ardından bölgedeki ekibe destek amacıyla Van'a geldiği, bir süre içinde Erciş'teki gelişmeleri takip ettiği öğrenildi.

Erciş'teki çalışmalarının ardından Van'a gelen Emir'in, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın programını izledikten sonra DHA Van Bölge Müdürlüğü muhabirlerinden Murat Çağlar ile otele döndüğü, daha güvenli olduğu gerekçesiyle haber, görüntü ve fotoğraflarını lobiden merkeze aktardığı bildirildi.

Yanlarında bir süre duran Yılmaz'ın yorgun olduğunu belirterek odasına çıktığı, Emir'in de arkadaşı Çağlar'ı lobinin çıkışına kadar uğurladığı, Çağlar'ın da otelden ayrılmasından saniyeler sonra depremin meydana geldiği öğrenildi.

22 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
5,6'lık depremin ardından şu ana kadar enkaz altından 27 kişi sağ çıkarılırken, toplam 22 kişi hayatını kaybetti.

Sayfa Yükleniyor...