Bayrampaşa'da kilometlerce meyve-sebze kuyruğu

Corona virüs tedbirleri kapsamında uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle alışveriş yapmak isteyen esnaf, dün gece Bayrampaşa'daki sebze halinde yoğunluğa neden oldu.

DHA 22.04.2020 - 06:35

Bayrampaşa'da kilometlerce meyve-sebze kuyruğu

İçişleri Bakanlığı'nın açıkladığı genelge kapsamında uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle alışveriş yapmak isteyen esnaf, İstanbul Bayrampaşa'daki sebze ve meyve haline akın etti.

İş yeri ve evlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için gece yarısından itibaren 'hal'e gelenler kilometrelerce araç kuyruğu oluştururken, sosyal mesafe kuralı da hiçe saydı.

'Hal'in girişinde de uzun araç kuyrukları oluşurken, alışveriş yapan vatandaşlar aldıklarını el arabalarıyla araçlarına taşıdı.

"ARABAYI DIŞARI KOYDUK MALLARI TEK TEK TAŞIDIK"

Sebze Haline gelen bir vatandaş, "Yenibosna'dan geldik. Sokağa çıkma yasağı için hazırlık yapıyoruz." ifadelerini kullanırken, Şirinevler'den gelen bir başka vatandaş, "Hale geldik. Birkaç parça sebze eksiğimiz vardı onu aldık. Hale giriş yapamadık. Arabayı dışarı koyduk malları tek tek taşıdık." dedi.

Sosyal mesafeye uyulmadığını dile getiren bir vatandaş ise, "Halin içerisinden, bir kilometreden mal taşıyoruz. El arabalarıyla mal taşıyoruz. Saat 12'de hale geldim. Tıklım tıklımdı. Araba girmiyor." diye konuştu.

EZBER BOZAN ARAŞTIRMA: EN AZ 4 METRE OLMALI

Sayfa Yükleniyor...