BBP’den Günay’a: Sözlerinize dikkat edin!

BBP lideri Yalçın Topçu, İdil Biret konserini protesto edenler için “İlkel yaratıklara izin vermeyiz” diyen Kültür Bakanı Günay’a sert çıktı: “Bizleri ağzınıza aldığınızda kullandığınız cümleleri seçerek kullanın."

Anadolu Ajansı 13.07.2009 - 13:03

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın Topkapı Sarayı’ndaki İdil Biret piyano konserini protesto eden Alperen Ocakları üyesi grup için “İlkel yaratıklar Türkiye’yi yönlendiremez” şeklindeki sözlerine yaptığı yazılı açıklamayla sert tepki gösterdi.

Basında yer alan ifadelerin ''Kurum olarak BBP ile ilişkilendirilerek basında ajite edecek şekilde manşetlere taşındığını'' belirten Topçu, şunları söyledi:

"Buradan Ertuğrul Günay'a sesleniyorum: Sayın Bakan, bu ülkenin yetiştirdiği değerlere ayar vermeye çalışmayı bırakın.

Muhalif düzlemde siyaset yaptığınız dönemlerinizin yüzü suyu hürmetine iki dakika susun Sayın Bakan. Lütfen ulu orta konuşmayın, lüzumu yok. Biz artık sizden hizmet istemiyoruz. Zaten çalışıyor gibi gözüken ama hiçbir taşın altına elini koymayan sizin gibi yöneticilerin Kültür Bakanı olduğu bu ülkede kültüre ait her şey yer ile yeksan olmuştur.

Artık toplum vicdanında bir kanaat olarak yaftalanmış şekilde, vitrin malzemesi olarak siyaset yapmaktan gurur duymaya ve egonuzu doyurmaya sözümüz yok. Ama bizleri ağzınıza aldığınızda kullandığınız cümleleri 'kültür' açısından herhangi bir analize ihtiyaç duymadan seçerek kullanın.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...