Eski Kanada Güzellik Yarışması finalistlerinden Kennedy, Liverpool Hope Üniversitesi'nin 2009 yılı Mart ayında başlattığı Beatles Yüksek Lisans Programı'na kayıt yaptırmıştı.

İlişkili Haberler


53 yaşındaki Mary-Lu Zahalan-Kennedy programın tam zamanlı 12 öğrencisi arasında ilk mezun olmayı başardı. Kennedy, "Elde ettiğim başarıdan dolayı çok gurur duyuyorum" dedi.

Kanadalı şarkıcı ayrıca zor da olsa yüksek lisans programının kendisine zevk verdiğini, Beatles grubunun ne kadar etkili olduğu yolunda çok fazla bilgi sahibi olduğunu belirtti.

Mary-Lu Zahalan-Kennedy ülkesinde 1983 yılında "En Çok Umut Vadeden Vokalist" kategorisinde Juno Ödülü'ne aday gösterilmişti.

DÜNYANIN İLK BEATLES YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
Liverpool Hope Üniversitesi'nin Beatles Yüksek Lisans Programı'nın kurucusu ve bölüm başkanı Mike Brocken, programlarının dünyada bir eşi olmadığını söyledi.

Program kapsamında, Beatles'ın tüm şarkıları inceleniyor ve grubun müziğinin bazı kişilerle kurumların kimliklerinin belirlenmesine ne kadar yardımcı olduğu, kültürü ve toplumu nasıl etkilediği araştırılıyor.

Yüksek lisans programında ayrıca Liverpool kentinin Beatles'ın müziğinin şekillenmesine ne kadar yardımcı olduğuna da bakılıyor.