Belediye başkanının odasına haciz

Konya'nın Çumra Belediyesi'nde başkanın odasındaki koltuklar, plazma televizyon, diz üstü bilgisayar ve masa bir dergiye olan borç nedeniyle  haczedildi. Başkan, borcu önceki belediye başkanının seçim döneminde yaptığını söyledi.

Anadolu Ajansı 31.07.2009 - 21:37

Konya'nın Çumra Belediye Başkanı Yusuf Erdemir'in makam odasındaki eşyalar 7 bin liralık borç nedeniyle haczedildi.

Çumra Belediyesi'ne gelen icra memurları, belediyenin bir dergiye olan 7 bin TL'lik borcu nedeniyle icra gerçekleştirdi.

İcra memurları, Belediye Başkanı Yusuf Erdem'in makamında bulunan koltuklar ile plazma televizyon, diz üstü bilgisayar ve masayı haczederek, yediemin olarak belirledikleri belediye memuru Abdurrahman Kabinkara'ya teslim etti.

Başkan Erdem, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisinden önceki dönemde görev yapan belediye başkanının geçen şubat ayında bir dergide reklamını ve tanıtımını yaptığı bir makale nedeniyle belediyeyi 7 bin lira borçlandırdığını iddia etti.

Belediye bu borcun ödetilmeye çalışıldığını savunan Erdem, ''Eski başkanı telefonla aradım, borcun şahsına ait olduğunu ve ödemesi gerektiğini çok nazik bir dille ilettim. Bize bu borcu ödemeyeceğini söyledi ve 'Borcu belediye ödesin' diyerek telefonu kapattı'' dedi.

Belediye başkanlarının seçim döneminde yaptıkları propaganda bedelini kendilerinin karşılaması gerektiğini dile getiren Erdem, ''Biz Çumra için mücadele ediyoruz. Belediyemize ait hukuki her türlü borcu, belli bir ödeme planı çerçevesinde ödüyoruz. Ama gayri hukuki olan bu tür borçları da belediye olarak ödemeyeceğimizi tüm Çumra halkına beyan ediyorum. Çünkü burada yetimin hakkı var'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...