Belediyenin destek hattına gülümseten çağrılar

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkent 153 Çağrı Merkezi bu yıl 3 milyon 123 bin 369 kez arandı. Çağrı merkezine gelen telefonlarda, kentle ilgili aksaklıkların yanında, gülümseten isteklerde de bulunuldu.

Belediyenin destek hattına gülümseten çağrılar

Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkent 153 Çağrı Merkezi’ne bu yıl içinde 3 milyon 123 bin 369 çağrı geldi.

Bu çağrılardan 962 bin 147’si “başvuru” olarak kabul edildi.

Başvuruların 956 bin 235’i çözüme kavuşturuldu.

Çağrı merkezine gelen aramalarda EGO otobüs sefer sayıları, asfalt, sosyal yardım talepleri ile su sayacı pillerinin değişimi talepleri öne çıktı.

Vatandaş memnuniyet oranı, 58 bin 791 kişi ile yapılan anket sonucuna göre yüzde 94,54 oldu.

GÜLÜMSETEN ÇAĞRILAR

Asılsız ihbarların sistemi ve görevlileri meşgul ettiği çağrı merkezi, zaman zaman ilginç ve gülümseten taleplerle de karşılaştı.

Bankadan kredi çekmek isteyen bir Ankaralı, çağrı merkezine “Memur kefil desteği verebilir misiniz?” talebinde bulundu.

Merkezi arayan bir başka kişinin talebi ise “Çok ses çıkarıyorlar. Alçaktan uçan kuşları toplayıp kontrol altında tutabilir misiniz?” şeklinde oldu.

Bir vatandaş ise çağrı merkezini arayarak, “Herkesin su faturası gelmiş ama benim ki gelmemiş.” dedi.

Çağrı merkezi görevlisi, “Posta kutunuzu kontrol ettiniz mi?” dediğinde ise aynı kişi, “Ben şu anda işteyim ama siz benim yerime posta kutumu, su faturam gelmiş mi diye kontrol eder misiniz?” talebinde bulundu.

Yaşlı bir kişi de karşı komşusunun duman göndererek, kendisini zehirlemek istediğini öne sürdü ve zabıta gönderilmesini istedi.

Sokağındaki sahipsiz köpeklerin bakımı için çağrı merkezini arayan bir kişi ise “Bizim mahallenin sokak köpeklerinin tüyü çok uzun ama diğer mahalledeki köpekler çok bakımlı. Bizim mahalledeki köpeklerin de tüylerinin kesilmesini istiyorum.” dedi.

Sayfa Yükleniyor...