Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda hayatını kaybedenler arkalarında yarım kalan hikayeler bıraktı.

Saldırıda ağır yaralanan ve bugün sabah saatlerinde vefat ettiği öğrenilen Türk Hava Yolları personeli Gülşen Bahadır'ın annesi Fahriye ve yakınları da cenazeyi almak için Adli Tıp önüne geldi.

Anne Fahriye Bahadır, kızının öldüğü ve cenazesinin teşhis ve otopsi işlemlerinin sürdüğünü öğrendiği anda isyan etti.

"KIZIMA NASIL KIYDINIZ?"

Kurumun demir kapılarına tutunarak ayakta kalmaya çalışan Fahriye Bahadır, "Kızıma nasıl kıydınız" diyerek feryat etti.

Otopsi işlemlerinin ardından cenazesinin kendisine teslim edileceği bilgisini alan Fahriye Bahadır, "Kızımdan parça almayın. Onu kesmenizi istemiyorum. Saçlarına dokunmayın. Onları bana bırakın" diyerek gözyaşları döktü.

Fahriye Bahadır'ı çevredeki vatandaşlar ve yakınları ile Gülşen Bahadır'ın arkadaşları, güçlükle sakinleştirdi.

"BEN HİÇ SAVAŞMADIM"

Gülşen Bahadır'ın 21 Haziran'da sosyal medya hesabından paylaştığı yazıda, "Savaşmıyorum, direniyorum, seviyorum" diye yazmıştı.

Bahadır takipçileriyle paylaştığı uzun yazıda, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Hayatım boyunca hiç savaşmadım ben ama hiç. Ne istediklerimi almak için ne kendim için ne sevdiklerim için ne hayatın bana vermedikleri için ne de haksızlığa uğradığım için. Gücüm olmadığından değil tercih etmediğimden. Ben tercihimi direnmekten yana kullandım çünkü savaşın hiç bir getirisi olmadığna inanıyorum. Savaşta kazanan yok sadece kaybedilenler var. Geride kalıp hatırlanan tek şey onlar hep bunu gördüm."

Umut Sakaroğlu
Umut Sakaroğlu

CANLI BOMBAYI ENGELLEMEYE ÇALIŞIRKEN ÖLDÜ

Patlamada yaşamını yitiren Umut Sakaroğlu, 3 yıllık polisti.

Havalimanında gümrük muhafaza memuru olarak görevlendirilen Umut Sakaroğlu'nun haberi de Arsuz İlçesi'ndeki baba evine ateş düşürdü.

Sakaroğlu'nun, yolculara ateş edilmesini engellemeye çalışırken canlı bombanın üzerindeki bombayı patlatması sonucu can verdiği öğrenildi.

Sakaroğlu'nun yakınları cenazeyi almak için İstanbul'a doğru yola çıktı.

Ferhat Akkaya
Ferhat Akkaya

"GERİDE BİR DUL VE ÜÇ YETİM KALDI"

Terör mağdurlarının yakınlarının bekleyişi devam ederken Ferhat Akkaya'nın cenazesini almayan gelen eşi, kızı ve kardeşleri kurum önünde feryat etti.

Akkaya'nın kayınbiraderi Ferhat Kabakçı, Ordu'da vefat eden amcaları Şükrü Kabakçı'yı defnederken ve doğru dürüst yasını tutmadan eniştelerinin ölümüyle sarsıldıklarını söyledi.

Bayrampaşa'da ikamet eden ve 3 çocuk babası olan Ferhat Akkaya'nın, bir arkadaşını almak için havaalanına giderken hain saldırının kurbanı olduğunu dile getiren Ferhat Kabakçı şunları söyledi:

"Bir Müslüman Müslümanı öldürür mü? Bunlar Müslüman değil. Lanet olsun bunlara. Daha bir yakınımızın yasını tutmadan ikinci bir vefatla yıkıldık. 48 saat yol gidip geldik. Lanet olsun. Devlet sesimizi duysun ve gerekli önlemlerini alsın. Şimdi geride bir dul ve üç yetim kaldı kim bakacak bunlara?" Ferhat Akkaya'nın yakınları, babasını görmeye gelen kızı Aleyna'yı teselli etmeye çalıştı.

Mustafa Bıyıklı'nın cenazesi
Mustafa Bıyıklı'nın cenazesi

"BÖYLE BİR ADALET YOK"

Saldırıda hayatını kaybedenlerden biri de taksici Mustafa Bıyıklı'ydı. Havalimanı durağında çalışan Bıyıklı, müşteri almak için dış hatlar terminal girişine gitti. Bıyıklı saniyeler sonra gerçekleşen canlı bomba saldırısında hayatını kaybetti.

Kızı Öznur Buzakçı da Adli Tıp Kurumu önünde babasının cenazesini bekledi. Öznur Buzakçı, "Diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Bir sürü insanın canı yandı. Şu mübarek günde herkesin canını yaktılar. Böyle bir adalet yok" diyerek gözyaşlarını tutamadı.

51 yaşındaki Bıyıklı'nın cenazesi Havalimanı Taksiciler Kooperatifi'nin önüne düzenlenen törenin ardından Esenyurt Mezarlığı'nda toprağa verildi.

EŞİ 6 AYLIK HAMİLEYDİ

Yaşamını yitirenler arasında olan evli ve bir çocuk babası Ertan An'ın mesleği tercümanlıktı.

Gezdirdiği turistleri havalimanına getirdiği sırada gerçekleşen patlamada ölen An'ın eşinin 6 aylık hamile olduğu öğrenildi.

Adem Kurt 
Adem Kurt 

Saldırı kurbanlarından 32 yaşındaki Adem Kurt, havalimanında kontrol memuru olarak çalışıyordu.

Göreve geçen yıl başlayan Kurt'un ailesinden ayrı İstanbul’da kaldığı ve hafta sonları Bursa’ya ailesinin yanına geldiği öğrenildi.

Adem Kurt’un acı haberi alan emekli polis olan babası Mehmet Kurt ile yakınlarının cenazeyi teslim almak için İstanbul’la gittikleri belirtildi.

41 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda dün saat 21.50'de düzenlenen canlı bomba saldırısında 13'ü yabancı uyruklu 41 kişi hayatını kaybetmiş, 239 kişi de yaralanmıştı.