'Beni kurban etmeye çalışıyorlar'

Eski bakanlar Muammer Güler ve Zafer Çağlayan, seçim bölgelerinde yaptıkları konuşmada istifalarına neden olan 17 Aralık operasyonuna değindi. Güler, "Hesap vermeye hazırım" derken, Çağlayan "Beni kurban etmeye çalışıyorlar" ifadelerini kullandı.

'Beni kurban etmeye çalışıyorlar'

17 Aralık operasyonu sonrası istifa eden bakanlar Zafer Çağlayan ve Muammer Güler, seçim çalışmaları için gittikleri memleketlerinde konuştu.

"Bu kardeşiniz ne yaptı? Bu kardeşinizin suçu ne? Evet, söylüyorum suçlarımı" diyerek ASO Başkanlığı ve bakanlık yaptığı dönemlerdeki icraatlarını anlatan Çağlayan şunları kaydetti:

"2009'da devlet bakanı olduğum dönemde 'nin 102 milyar dolar olan ihracatını 152 milyar dolara çıkarttım.

Ülkemize dünyanın her yerinden yabancı yatırımcı getirdim, ekonominin en iyi şekilde olması için faiz lobisinin önünde aslanlar gibi durdum ve durmaya devam edeceğim.

Bu kardeşiniz son olarak 4,5 yılının tam 2,5 yılını evinden, işinden, eşinden ayrı dünyanın tam 102 ülkesinde geçirdi. Bu kardeşiniz 'Türkiye'de istihdam olsun' diye uğraştı, 'ülkenin ekonomisi iyi olsun' diye uğraştı."

Eski Ekonomi Bakanı Çağlayan seçim bölgesi Mersin'de yaptığı konuşmada ayrıca "Beni kurban etmeye çalışıyorlar" ifadelerini de kullandı.

'HESAP VERMEYE HAZIRIM'
Eski İçişleri Bakanı Güler ise Mardin'de konuştu.

"Kanunen verilmesi gereken her türlü hesabı vermeye hazırım" diyen Güler, yapılanların hedefinin 'çözüm süreci' olduğunu savundu.

Güler, "Tek bir kanunsuz işim olmamış ve olmayacak. Bir yargı süreci devam ediyor. Şahsıma, aileme, meslek çevreme, görev yaptığım yerlerdeki insanlara ve en başta hemşehrilerime bana o yetkiyi veren Mardinliler'e karşı aklanmadan yeniden kendilerinden bir talepte bulunmayacağım" idye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...