Berdele karşı çıkan 17 yaşındaki kız intihar etti

Kastamonu'da, ağabeyinin evleneceği kızın erkek kardeşiyle evlendirilmek istendiği ileri sürülen 17 yaşındaki Zülbiye Demirci, av tüfeğiyle intihar etti.

DHA 04.08.2016 - 10:55 | Son Güncelleme : 04.08.2016 - 10:56

Berdele karşı çıkan 17 yaşındaki kız intihar etti

Açık lisede eğitim gören Zülbiye Demirci (17), dün akşam saatlerinde kardeşi T. Demirci'yi köpeğe ekmek vermesini isteyerek evden gönderdikten sonra babasına ait av tüfeğini alıp göğsüne dayayarak ateşledi.

İnebolu ilçesi Korupınar Köyü'nde meydana gelen olay sonrası bahçede bulanan anne E. Demirci ile oğlu T. Demirci, silah sesi üzerine eve koştu. Zülbiye Demirci'yi kanlar içinde bulan anne ve oğlu, 112 Acil Servis'e haber verdi.

Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Zülbiye Demirci'nin öldüğü belirlendi. Başucunda Kur'an-ı Kerim bulunan Demirci'nin cesedi, evde yapılan incelemeden sonra Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Evin önünde toplanan köylüler büyük üzüntü yaşadı. Köylüler, çevresiyle çok iyi anlaşan, hayatla iç içe olan Zülbiye Demirci'nin, yılbaşından sonra ağabeyinin evleneceği kızın erkek kardeşiyle evlendirilmek istenmesi nedeniyle bunalıma girmiş olabileceğini söyledi.

Köylüler, Zülbiye Demirci'nin bu evliliği istemediğini belirtti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Sayfa Yükleniyor...