Berkin soruşturmasında yeni inceleme

Adli Tıp Kurumu, Berkin Elvan'ın kesin ölüm nedenin belirlenmesi için tüm dava dosyasının Adli Tıp 1. İhtisas Kurulu'na gönderilmesini istedi.  Berkin'in vurulduğu sokakta TOMA kamerasından çekilen görüntüler de yeniden incelenecek.

21.04.2014 - 14:25

Berkin soruşturmasında yeni inceleme

Gezi Parkı olayları sırasında başına isabet eden gaz fişeğiyle yaralanıp, 269 gün sonra yaşamını yitiren Berkin Elvan’la ilgili soruşturma devam ediyor.

Soruşturmayı yürüten savcının, adli tıp kurumundan istediği otopsi raporu geldi.

Ancak Adli Tıp, Elvan'ın vurulduktan 9 ay sonra ölmesi nedeniyle, kesin ölüm nedenin belirlenmesi için tüm dava dosyasının gönderilerek Adli Tıp 1. İhtisas Kurulu'ndan görüş alınması önerdi.

Bu arada, Berkin Elvan'ın yaralanmasından yaklaşık 6 saat sonra Okmeydanı'nda bir TOMA kamerası tarafından çekilen görüntülere ilişkin bilirkişi raporu da savcılığa ulaştı.

Raporda, ellerinde gaz tüfekleriyle Okmeydanı girişinde ve sokaklarında dolaştıkları ve ateş ettikleri görülen polislerin resimlerine yer verildi.

Raporun sonuç bölümünde, TOMA'nın arkasında duran polislerin ön taraftaki göstericilere gaz fişeği sıkarak müdahale ettikleri ifade edildi.

Yetersiz bulunan rapor, ikinci bir inceleme için bilirkişiye gönderildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...