Beşyol Metrobüs durağında yenileme çalışması: 45 gün kapalı olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, teknik ömrünü tamamlayan ve yaya kapasitesini karşılayamayan Beşyol Metrobüs Üst Geçidini yenileme çalışması başlattı. Çalışmalar kapsamında Beşyol metrobüs durağı 45 gün boyunca kapalı olacak.Bu sürede Sefaköy ve Florya metrobüs durakları kullanılabilecek.

Beşyol Metrobüs durağında yenileme çalışması: 45 gün kapalı olacak

Yaya üstgeçidi yapımı, istasyon alanı düzenlemesi ve D-100 Karayolu yeniden dizayn edilmesi çalışmaları kapsamında Beşyol İstasyonu geçici olarak kapatıldı.

ve Trafik Düzenleme Komisyonu (UTK) kararıyla, 7 Şubat Çarşamba gününden itibaren 45 gün boyunca kapalı olacak durak, yenileme çalışmalarının tamamlanmasıyla aktif hale gelecek.

Yenileme çalışmaları kapsamında 70 metre uzunluğunda ve 5 metre genişliğinde yeni üst geçit inşa edilecek. Üst geçit tamamlandığında Edirne istikameti D-100 Karayolu, yan yol ve metrobüs yolu 450 metre boyunca yaklaşık bir şerit kadar kuzeye ötelenecek ve Metrobüs peron alanı genişletilecek. Vatandaşlar durağın kapalı olduğu sürede, Sefaköy ve Florya metrobüs istasyonlarını kullanabilecek. 

"İNSANLAR MAĞDUR OLACAK"

Gülçin Doğu, "Her sabah bu eziyeti çekiyoruz biz. Her sabah çok büyük sorun yaşıyoruz. Bu durum 2 aydır bu şekilde neredeyse. İnsanlar mağdur olacak diye düşünüyorum." dedi.

Sayfa Yükleniyor...