İlişkili Haberler

Başbakan Binali Yıldırım Kayseri'deki terör saldırısı ile ilgili açıklamalarda bulundu

Terör 15 Temmuz'dan ders almamış diyen Yıldırım "Adı ne olursa olsun hangi kılıkta, surette gelirse gelsin terör alçaklıktır insanlık suçudur, masum insanları öldürmek insanlığı öldürmekti terör örgütü şunu bilmelidir ki Çanakkale ruhu istiklal ruhu bu millette tam anlamıyla vardır. Bu olaylar terörle mücadele gücümüzü zayıflatmaz aksina daha da artırır o yüzden programımızı yapacağız. Kahraman Maraş'tan gereken mesajımızı da hep birlikte vereceğiz" dedi.

"BU MİLLET KORKMAZ, BU MİLLET YILMAZ, BU MİLLET DİZ ÇÖKMEZ" 

Daha sonra Kahraman Maraş'ta halka seslenen Yıldırım, "Terörle korkutmaya düşünenlere bize istikamet vermeye çalışanlar bu millet korkmaz bu millet yılmaz bu millet diz çökmez" dedi. 

"YOLUMUZA KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ"

Terör örgütlerinin Türk milletini yıldıramayacağının altını çizen Yıldırım "Yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz" ifadesini kullandı. 

"TÜRKİYE BU MÜCADELEYİ KAZANACAK"

Teröre geçit verilmeyeceğini belirten Yıldırım, "Terörler mücadeleden zerre kadar taviz vermeyeceğiz elbette dik duracağız çünkü biz sırtımızı dağa değil millete yaslıyoruz" dedi. Yıldırım, Türkiye'nin bu mücadeleyi kazanacağını da sözlerine ekledi. 

Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları şöyle... 

"FETÖ, PYD, DAEŞ adı ne olursa olsun bunların hepsi eli kanlı terör örgütüdür"

"Türkiye'nin büyümesine bu alçaklar engel olamaz. Hiç kimse yürüdüğümüz yoldan bizi döndüremez." 

"Bana dendi ki, bugün canlı bomba patladı. Şehitlerimiz var. Kahramanmaraş'taki programını değiştirin dediler. Alçaklar işte Maraş burada. Ne zaman gelirseniz gelin. Kiminle gelirseniz gelin. Topunuz gelin. Bu vatanın kahraman evlatları hakkınızda gelir."