Bingöl'de 5,7 büyüklüğünde deprem

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde, saat 17.24'te 5,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde bir güvenlik korucusu şehit oldu, 18 kişi de yaralandı.

Bingöl'de 5,7 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberi! 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (), saat 17.24'te merkez üssü 'ün Karlıova ilçesi olan 5,7 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.

ise depremin büyüklüğünü önce 5,9 sonra ise 5,8 olarak duyurdu.

Öte yandan deprem Erzurum, Trabzon, Erzincan, Kars, Batman, Diyarbakır, Siirt, Mardin, Elazığ ve Malatya'da da hissedildi.

OLAY YERİNDEN İLK FOTOĞRAFLAR

1 KORUCU ŞEHİT, 18 YARALI VAR

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), merkez üssü Bingöl'ün Karlıova ilçesi olan depremde, 1 güvenlik korucusunun şehit olduğunu, 18 kişinin yaralandığını duyurdu.

88 ARTÇI SARSINTI

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), depremin ardından ikisi 4,00 büyüklüğün üzerinde toplam 88 artçı yaşandığını bildirdi.

Bölgeye 86 araç, 789 personel, 7 baz istasyonu, 20 ambulans ve 12 UMKE aracı gönderildi.

Bölgeye sevk edilen çadır sayısı 1482 oldu. Gönderilen toplam yatak sayısı 3 bin 592'ye, battaniye 4 bin 800'e, yastık çarşaf seti ise 3 bin 300'e ulaştı.

Barınmadan beslenmeye tüm temel ihtiyaçların karşılanması için bölgeye malzeme sevki sürdürülüyor.

OKTAY: YARALARI BİR AN ÖNCE SARACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile bakanlar Süleyman Soylu ve Murat Kurum, deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere Bingöl'e geldi.

"HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI EN GEÇ ÜÇ GÜNE KADAR TAMAMLANACAK"

Depremden etkilenen Yedisu ilçesinin Elmalı köyünde incelemelerde bulunan Oktay, son duruma ilişkin şunları söyledi:

"Elmalı'da 8 ağır hasarlı, 25 de yıkık konutumuz, 36 ağır hasarlı, 2'de yıkılmış hayvan barınağımız, Dinarbey'de de 2 okulumuz ve lojman ile 17 konutumuz ağır hasarlı, bir yıkık bina, 15 de hayvan barınağı var. Kaynarpınar köyümüzde bir karakol binamızın bazı kulelerinde hasar mevcut, toplam 10 konutumuz var ağır hasarlı, Erzurum Çat ilçesinde de 6 yıkılmış bina var. Tüm buralarda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Çevre Şehircilikten tüm ekipler burada sabaha kadar devam edecekler. Çok hızlı şekilde hasar tespit çalışmaları tamamlanacak. En geç 3 güne kadar hasar tespit çalışmalarını tamamlıyor olacağız."

"BİR KAYBIMIZ, 18 YARALIMIZ VAR"

"Bir kaybımız, 18 yaralımız var. Bir çocuğumuz var Musa, Elazığ Fırat Üniversitesinde, 5 kişi Bingöl Devlet Hastanesinde tedavi oluyor, geri kalanlar da taburcu edildi." ifadelerini kullanan Oktay, hayatını kaybeden güvenlik korucusuna Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm 'ye başsağlığı diledi.

Sayfa Yükleniyor...