Bir ev kadınını asla hafife alma...

Desperate Housewives yepyeni sezonuyla CNBC-e ekranlarında. 24 Kasım’da 6. sezonda Amazonlara dönüşen evkadınları engellerle savaşmaya hazır...

05.11.2009 - 17:47

Bir ev kadınını asla hafife alma...

Bugüne kadar 'Desperate Housewives’tan öğrendiğimiz bir şey varsa, o da şu: Görünüşe aldanmayın. Wisteria Lane’in en çekici kadını bir anda öteki dünyaya uğurlanabilir, romantik ve çocuksu bir kadın aradan geçen zaman içinde bir kaya kadar sert hale gelebilir, daha fazla çocuk doğuramayacağını düşündüğünüz bir başkası bir kez daha ikizlere hamile kalabilir. Hatta bir araya geleceği aklınızın ucundan bile geçmeyen insanlar ideal bir ikili oluşturabilir, eski aşklar yeniden alevlenebilir, müstakbel gelinler havaalanında bir başlarına bırakılabilir, güneşin ışıklarını hiç esirgemediği mahalle şiddetli bir fırtınanın kurbanı bile olabilir. Geçmişte bunların tümüne tanık olduk. “Tanık olmadığımız daha ne kaldı?” sorusu akılları kurcalarken, meğer her şeye yeni başlıyormuşuz.

Beşinci sezonu gelini belli olmayan bir düğünle noktalayan 'Desperate Housewives’ın yeni sezonunun bu ay yayınlanacak ilk bölümünde kaldığı yerden devam ediyor. Kilisede, Mike’ın yanıbaşında. Gelinin kimliği ilk dakikalarda açık edileceği için, biz de açıklamakta bir sakınca görmüyoruz: Susan Mayer, Mike Delfino ile ikinci kez dünya evine giriyor.

Peki Katherine’e ne oldu? Mike’ın Katherine ile evlenmeden hemen önce Susan’ı kurtarmak umuduyla havaalanını terk ettiği düşünülürse, Katherine’in bütün bunları mutlu çiftin yanına bırakmayacağı kesin gibi. Katherine ve Susan arasındaki Mike kavgası bir süre daha devam edeceğe benzer. Yeniden ikizlere hamile olduğunu öğrenen Lynette’in yaşadığı travma, Bree ile Karl arasında beklenmedik şekilde kıvılcımlanan gizli aşk ve Gabrielle’in Carlos’un edepsiz yeğeni Ana’yı yola sokma çabası sezona damgasını vuracak diğer öğeler. Altıncı sezona gerçek bir giriş yapmadan önce, bilmeniz gereken her şey bu yazıda;

Wisteria Lane’in yeni gizemi: Bolen ailesi
Sezonun gizemini bünyesinde barındıran Bolen ailesiyle henüz ilk bölümde tanışıyoruz. İtalyan kökenli Angie Bolen’in reisi olduğu bu aile, fazlasıyla Amerikan olan Wisteria Lane’in diğer sakinlerinden belirgin şekilde ayrılıyor. Bu kültür farkı ve aileye sinmiş olan tekinsizlik duygusu, gelecek bölümlerde olay örgüsünün önemli bir kısmını işgal edecek.

Mahalleye yeni taşınan her aile gibi büyük bir gizem barındıran Bolenler’in, Mary Alice’in evine taşındığını da eklemek gerek. Angie’ye kocası Nick ve sorunlu oğlu Danny eşlik ediyor.

Angie Bolen’i canlandıran Drea de Matteo, The Sopranos’ta Adriana La Cerva ve Joey’de Gina Tribbiani olarak çıkmıştı karşımıza. Nick Bolen rolünde ise, 24’ün son sezonunda şerefli FBI ajanı Larry Moss’u ve Dirt’te sinir bozucu yayıncı Brent Barrow’u canlandıran Jeffrey Nordling var.

Kimler geri dönüyor?
John Rowland
Gabrielle’in seksi bahçıvanı John Rowland, önceki sezonlardan bildiğimiz kadarıyla zengin bir ailenin kızıyla evlenmişti. Bir ara Gabrielle aşkı yeniden depreşen John, her ne kadar onunla tekrar bir araya gelmek istese de, karısının hamileliği ve Carlos’un varlığı yüzünden bu isteğini gerçekleştirememiş, hayatına devam etmek zorunda kalmıştı.

Son olarak Carlos ve John arasında ateşkes sağlandığını da hatırlatalım. John yeni sezona, Solis ailesinin gittiği restoranın sahibi olarak dahil oluyor. Hem de boşanmış ve davadan hayli yüklü bir servet koparmış halde. Bu durum Ana’nın dikkatini çekmekte gecikmiyor elbette.

Julie Mayer
Beşinci sezonda kendisinden yaşça büyük üniversite profesörü sevgilisiyle Susan’ın neredeyse kalbine indiren Julie, annesiyle kucaklaşıp sağ salim okuluna doğru yola çıktıktan sonra bir daha ortalıkta görünmemişti. Yeni sezon, Mike ile Susan’ın düğün hazırlıklarıyla yakından ilgilenen ve annesinin nedimesi olarak karşımıza çıkan Julie’yi de geri getiriyor. Julie’nin diziye dönüşü boşuna değil elbette. Şimdiye dek mahallenin en olgun genci olarak tanıdığımız Julie, ne bir belaya bulaştı ne de bir suç işledi. Ne var ki, bu sezonun ilk bölümünde Julie’nin başına büyük bir felaket gelecek. Wisteria Lane’e geri dönmenin kolay olacağını kim söyledi ki?

Çileden çıkaran yeğen: Ana Solis
Geçen sezon finalinde Solis ailesinin en belalı genç kadını Ana Solis ile tanışmıştık. Bir akrabadan diğerine sepetlenen Ana’nın son durağı olan Carlos, ona evini açmaya kararlıyken Gabrielle bu büyük karar için erken olduğunu düşünüyor. Hapishanedeki annesi ve üç yaşından beri görmediği babasının yokluğunu başka şekillerde kapamaya çalışan Ana, huysuz, asi, kurnaz ve dediğim dedik bir kız olarak Gabrielle’i tüm sezon boyunca çileden çıkaracak.

Gabrielle ve Ana arasında büyük benzerlikler olduğu kesin. Artık çocuklu ve olgun bir kadın olan Gabrielle her ne kadar bu gerçeğin farkında olsa da, çocuklarına kötü örnek olduğunu düşündüğü Ana’yı dizginlemeye ant içmiş durumda. Gabrielle bir şeye karar verdi mi, onun yoluna kim çıkabilir ki?

DEDİKODU ZAMANI
Şimdi olay örgüsünü bir kenara bırakalım ve kapalı kapılar ardından gelen fısıltılara kulak verelim. Yaratıcı ekibin odasından gelen dedikodular hayli ilgi çekici. İlk haber, Mike ile Katherine aşkını destekleyenleri yakından ilgilendiriyor. Cherry’nin söylediğine göre, geçen sezon finalini yazarken kafalarında tek bir gelin vardı; o da Katherine. Daha sonra tatile çıkan ekip üyeleri, yaz boyunca çılgın Mike-Susan taraftarlarıyla karşılaştı. Nihayetinde dizinin hayranlarının vereceği tepkilerden o kadar ürktüler ki, tatil dönüşü gelini Susan olarak değiştirmeye karar verdiler. Ne de olsa Mike ile Susan’ı bir sezon daha ayrı görmek, izleyicilerin hiç de hoşuna gitmeyecekti.

Karl ile Bree’yi bir araya getirme fikrinin temelinde ise, Bree’nin dünyada sevebileceği son insanı ona sevdirme ihtimali yatıyor. Düzenbaz Karl’ın takıntılı Bree ile aynı karede görünmesi bile yeterince tuhafken, ikilinin gizli ilişkisi izleyicinin alışmakta zorlanacağı gerçeklerin başında geliyor.

Desperate Housewives, 6. sezonuyla 24 Kasım Salı akşamı saat 21.00'de CNBC-e'de.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...