NTV

Birand’ın son sözleri: Akşama balık hazırla

Türkiye

Hayatını kaybeden Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand’ın eşi Cemre Birand ve oğlu Umur Birand, ünlü gazetecinin son sözlerini aktardı.

Tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitiren Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand'ın ailesi Beykoz'daki evlerinde taziyeleri kabul etti.

İlişkili Haberler


Eşi Cemre Birand, oğlu Umur Birand, gelini Caterina Birand ve torunu Umberto ile Beykoz'daki evlerinin önünde gazetecilere açıklamada bulundu.

Basın mensuplarına teşekkür eden Cemre Birand, “Ailemiz adına hepinize çok çok teşekkür ediyoruz. Kendisi büyük bir şovmendi, bu da görebileceği şovlardan biri oldu. Hepiniz ona büyük bir şevk verdiniz. Eminim o da sizlere verdi. Destek oldunuz, her şeklinde, o da bizleri çok çok sevdi. Hepinize candan teşekkür ediyoruz. Yarın da gelirseniz merasimimize çok memnun oluruz. Çok teşekkür ederiz'' dedi.

Mehmet Ali Birand’ın kanserden değil, kalp krizinden vefat ettiğini dile getiren Cemre Birand, “Rutin diye bir şey girdi. Pankreas kanserinden değil, hayat boyu korktuğu kalp krizinden öldü. Bu da belki daha iyi oldu, kimbilir…” dedi.

Umur Ali Birand, ''Size söylediği son şey neydi '' sorusu üzerine, babasının, ''Niye geliyorsunuz hastaneye İşiniz, gücünüz yok mu, ne işiniz var '' dediğini hatırlattı.

Cemre Birand da aynı soruya ''Ondan bir evvel de 'Akşama balık hazırla' dedi. Bu kadar rutin bir günümüzdü'' karşılığını verdi.

Umur Birand ise Mehmet Ali Birand’ın torununa olan sevgisine vurgu yaparak, “''Babam pankreas kanseri olduğundan beri onu hayatta tutan torunuydu. Gerçekten hayatta tutan torunuydu. Yapmış olduğu her şeyi onun için yaptı. Kitabı olsun. İnşallah Can Dündar'la birlikte yapacağımız kendi belgeseli, hepsi oğlum Umberto içindi. Babamın yerini hiçbir şey dolduramayacak, hiç kimse de dolduramayacak” diye konuştu.

'Öldüğünüzü bence hissetmiyorsunuz'