NTV

BlackBerry'ye Porsche dokunursa...

Türkiye

Ünkü akıllı telefon üreticisi Porsche Design ile işbirliği yaptı. İşte sonuç...

Tasarım, moda ve otomotiv firmalarının cep telefonu markalarıyla yaptıkları 'lüks' işbirliklerine çarpıcı bir halka daha eklendi. Paslanmaz çelik çerçeve, el yapımı deri arka kapak, oymalı QWERTY klavye ve kusursuz dokunmatik ekranı ve tabi muhteşem Porsche tasarımıyla dikkat çeken Porsche Design P’9981 BlackBerry akıllı telefon tanıtıldı.

Özel Porsche Design Kullanıcı Arayüzü ve isteğe bağlı olarak sunulan Wikitude World Tarayıcı destekli artırılmış gerçeklik uygulaması deneyimi ile birlikte sunulan cihaz, başka bir P’9981 kullanıcısını kolayca tanımlayabilmek için özel PIN’ler içeriyor.

Porsche Design Grubu CEO’su Dr. Juergen Gessler; “Porsche Design, 1972 senesinden bu yana birer sembol haline gelmiş tarz sahibi pek çok önemli ürün sundu. P’9981 BlackBerry akıllı telefonu ise bir sonraki ikonumuz olacak. Kusursuz ve kendine özgü tasarımı, bunlara eşlik eden özgün malzemeleri ve üretim sürecinde titizlikle çalışılması, Porsche Design olarak felsefemize mükemmel derecede uyuyor ve ürün yelpazemizi tamamlıyor” dedi.

Research In Motion Endüstriyel Tasarım Başkan Yardımcısı Todd Wood “Bu işbirliği, tasarım mühendisliği ile işlevselliğin birbirinden ayrılamaz olduğu konusundaki ortak değerlerimizin bir göstergesi. Porsche Design P’9981, Porsche Design’ın zamana meydan okuyan tarzının BlackBerry tarafından sunulan eşsiz mobil deneyim ile buluştuğu, gerçek anlamda modern ve aynı zamanda lüks bir akıllı telefon” dedi.

ÖZEL GRAFİKLER
Porsche Design P’9981, 1.2 GHz işlemci, HD video kaydı, 24-bit yüksek çözünürlükte grafikler ve arttırılmış gerçeklik deneyimi sunmak için gelişmiş sensör özelliklerine sahip yüksek performanslı bir platformdan oluşuyor. 8 GB dahili hafızaya sahip olan akıllı telefonun hafızası, harici Mikro SD kart ile 40GB’a kadar artırılabiliyor.

Yeni BlackBerry 7 işletim sistemine sahip yeni Porsche Design P’9981, Liquid Graphics teknolojisiyle kullanıcıya hızlı ve kusursuz dokunmatik ekran deneyimi sunma iddiasında. Cihaz NFC (Yakın Saha İletişimi) teknolojisine de sahip.