Ünlü rock grubu U2, yarın akşam Olimpiyat Stadı’nda sahnede olacak. Hazırlıklar tamam gibi. Bugünse, grubun ilginç bir programı var. Boğaz Köprüsü’nün tek şeridi trafiğe kapatılacak ve U2'nun solisti Bono, iki bakanla birlikte köprüyü yürüyerek geçecek.

Hayranları, Dünya müzik tarihinin gelmiş geçmiş en ünlü rock gruplarından U2'yu, Atatürk Havalimanı’nda heyecanla karşıladı ve Bono ile fotoğraf çektirip imza alma şansı yakaladılar.

Gazetecilere konuşan Bono, çok heyecanlı olduğunu ve kendisini ilk randevusunda gibi hissettiğini söyledi. Bono, “Bu güzel bir ilişkinin başlangıcı gibi. Kendimi ilk randevumda gibi hissediyorum. Buraya daha önce gelmemiş olmamız utanç verici. Sabrınız için teşekkürler. Biz sahneye çıktığımızda en iyi performansı ortaya koyacağız” dedi.

U2'nun solisti Bono ailesiyle birlikte Çırağan Sarayı’nda konakladı. Otelin önü Bono'nun hayranlarının akınına uğradı. Görüntü almak için bekleyen gazetecilerle korumalar arasında da gergin anlar yaşandı.

Bu sırada sarayın kapısında gözüken Bono kameralara el salladı, yürüyerek otelin iskelesine geçti. Basın mensuplarına küçük kızını gösteren Bono, tekneye binerek İstanbul Boğazı'nda gezintiye çıktı.

Bono, konserden bir gün önce Dolmabahçe Sarayı’nda Başbakan Erdoğan tarafından kabul edilecek. Ardından devlet bakanları Hayati Yazıcı ve Egemen Bağış ile birlikte Boğaz Köprüsü’nden yürüyerek Avrupa'dan Asya’ya geçecek. Köprünün tek şeridi trafiğe kapatılacak.

Diğer taraftan Atatürk Olimpiyat Stadı pazartesi akşamı için hazırlanıyor. Sahne aksamının en önemli parçası olan ‘The Claw’ yani pençe adı verilen dev sahne, konser boyunca 360 derece dönecek böylelikle U2 hayranları konserin tadını daha güzel bir şekilde çıkarma imkanı bulacak.

Konseri en az 70 bin kişinin izlemesi bekleniyor. Organizatörler izleyicilerin mümkün olduğunca erken stada gelmelerini ve toplu taşıma araçlarını kullanmalarını tavsiye ediyor. Konser için Taksimden ve pek çok noktadan ek servisler ve İETT seferleri konuldu.

Biletlerin 50 ila 375 lira arasında değiştiği konser 21.30'da başlayacak. U2, yaklaşık 2 buçuk saat boyunca sahnede kalarak 25 şarkı seslendirecek.