AK Parti Grup Başkanvekilleri Bekir Bozdağ, Suat Kılıç, Ayşe Nur Bahçekapılı, Nurettin Canikli ve Mustafa Elitaş, dün Mecliste yaşanan kavgayla ilgili basın toplantısı düzenledi.

İlişkili Haberler


Bozdağ, MHP Milletvekili Osman Durmuş'un "Siz, nasıl olur da peygamber olarak anılan bir Başbakan'ın eşini GATA'ya kabul etmezsiniz" sözleriyle peygambere dil uzattığını söyledi.

Bozdağ, şöyle konuştu: ''Peygamber Efendimize, bütün Müslümanlara ve İslama bizim açımızdan, bizim görüşümüze göre, dil uzatmıştır. O nedenle Sayın Osman Durmuş, dil uzatması nedeniyle herkesten çıkıp özür dilemelidir.

İkinci konu ise burada başörtüsüne de dil uzatılmıştır. Adeta oradaki başını örten insanlar da bir nevi aşağılanmıştır.

Üçüncüsü ise Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve AK Parti Meclis Grubu Başkanı, Başbakanımızın eşine dil uzatmıştır. Kişilerin ailesine saldırmak hangi ahlaka sığar? Böylesi bir yaklaşım milletvekillerini tahrik etmiştir.

Ne Sayın Başbakanımızın muhterem eşi Hanımefendiye ne de herhangi bir insanımızın eşine hiç kimsenin ama hiç kimsenin dil uzatmaya, diline dolamaya, hakaret etmeye, siyasetine alet etmeye hakkı vardır. Böyle bir şey yapmak haddine de değildir. Hele hele Osman Durmuş'un hiç haddine değildir. Bu Meclis böylesi bir ahlaki seviyeyi kaldıracak bir yer değildir.''

Bozdağ, GATA’ya Emine Erdoğan’ın alınmamasıyla ilgili olarak ise''Burada kınanması gereken şeylerden bir tanesi de GATA'da yaşanan bu çağdışı uygulamanın ve çağın gerisinde kalan zihniyeti kınamaktır” dedi.

ÜÇ VEKİL HASTANELİK
Olaylar sırasında kendi partisinden üç milletvekilinin yaralandığını söyleyen Bozdağ, şöyle konuştu: “Meclis İdare Amiri Konya Milletvekili Orhan Erdem olaylara müdahale etmiştir ama MHP milletvekillerinin yumruklarıyla ve tekmeleriyle maalesef darp edilmiştir. Sayın milletvekilimizin gözlüğü parçalanmıştır ve gözlüğünün camlarıyla darp izleri oluşmuştur. Hastanede tedavi görmektedir. Öte yandan Bursa Milletvekili Ali Koyuncu da bu fiziki müdahaleler sonucunda rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştır, tedavi görmektedir. Ordu Milletvekilimiz Eyüp Fatsa da olayları engellemek için uğraşırken, parmağı kanamıştır. Bütün bu olaylar alkışlanacak olaylar değil. Kınanacak, yanlış olaylardır.”

KÜFRÜ DE OKUDU
Genel Kurul dışında kuliste de bazı olayların yaşandığını anlatan Bozdağ, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin korumasının kulisteki Genel Kurul kapısından ayrılmamakta direndiği, kendisini uyaran emniyet müdürlerine hakaret ve küfür içeren sözler sarf ettiğini söyledi ve bu konuda tutulan tutanağın bir bölümünü okudu.

Bozdağ, korumaların "Bırakın lan beni İ..eler" sözlerini de aynen okudu.

Durumu fark eden AK Parti Grup Başkanvekili Bozdağ, "Çok özür dilerim" dedi.

Bozdağ, konuşmasının devamında da sık sık özür diledi.