Bu kez çocuklar için değil!

Mickey Mouse, Donald Duck ve Pamuk Prenses gibi çizgi film kahramanlarının yaratıcısı Walt Disney'le ilgili yeni bir müze açılıyor ama müze bu sefer Disney'in kendisiyle ilgili...

Bu kez çocuklar için değil!

Mickey Mouse, Donald Duck ve Pamuk Prenses gibi çizgi film kahramanlarının yaratıcısı, kısaca Walt Disney olarak tanınan Walter Elias Disney hakkında yeni bir müzenin perşembe günü ABD'nin California eyaletindeki San Fransisco kentinde açılacağı bildirildi.

Bu yeni müzenin, Disney'in yarattığı kahramanlar hakkında değil, kendisi hakkında olacağı belirtildi.

Müzenin açılışında, ünlü Amerikalı prodüktör, yönetmen, senarist, seslendirme sanatçısı ve animatör Walt Disney'in 9 aylıkken çekilen fotoğrafından 1966'da 65 yaşında vefatını bildiren telgrafa kadar, Disney'in hayatını ve ilk çizdiği kroki resimleri konu alan eşya, maket ve fotoğrafların yer alacağı kaydedildi.

Müzenin yöneticisi Richard Benefield, müzenin çocuklara değil, daha çok Walter Elias Disney hakkında fikir edinmek isteyen yetişkinlere hitap edeceğini söyledi.

Benefield, müzeye gelecek kişilerin yaşlarının tahminen 45 ile 65 arasında olacağını belirtti.

Richard Benefield, 100 milyon dolara mal olan müzenin amacının Walt Disney'in sanatçılığını, yenilikçiliğini, başarılarını ve başarısızlıklarını da göstermek olduğunu ifade etti.

Walt Disney Company dünyanın en büyük medya ve eğlence şirketleri arasında yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...