Bu kez de Hitler'in bakanı!

CHP'nin eski lideri Deniz Baykal ile Başbakan Erdoğan arasındaki Hitler tartışmasının ardından, AKP kanadından bu kez de MHP'ye benzer bir benzetme geldi.

26.05.2010 - 21:43

Bu kez de Hitler'in bakanı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, MHP'den bir grup milletvekilinin Aytaç Durak için yaptıkları destek toplantısındaki sözlere yanıt geldi.

''Ülke siyaseti hakkında söyleyecek tek cümlesi olmayan, AK Parti'ye iftira atmayı ve kamu düzenine meydan okumayı misyon haline getirmiş olan bazı isimlerin siyasetteki varlık sebebinin Aytaç Durak'ın sorunlarını çözmek olduğunun anlaşıldığını'' öne süren Çelik, yazılı açıklamasında şunları söyledi:

''Bu basın toplantısında MHP adına konuşanların, Sayın Başbakanımız ve Sayın İçişleri Bakanımız hakkında kullandıkları üslup ve ortaya attıkları temelsiz iddialar, Hitler'in Propaganda Bakanı Goebbels'in yönteminin ve söyleminin bir kopyasıdır.

Siyasi kariyerlerini Mussolini yöntemleriyle sokakları kışkırtmak ve şehit cenazelerini istismar etmek üzerine kuran bu söylem sahiplerinin, ülkücü hareketle tek bağlantılarının koltuk davası olduğu görülmektedir.

Rahmetli Başbuğ Türkeş'in ülkücü gençlere hitabında dile getirdiği siyasi ahlak prensiplerinden hiç haberdar olmadıkları da anlaşılmaktadır.

Aytaç Durak'ın savunulması adına düzenlenen söz konusu basın toplantısına katılan MHP milletvekillerinin samimi olup olmadıkları, hemen bir deklarasyon yayınlayarak, Aytaç Durak'ın MHP'ye dönmesini kendi parti yönetimlerinden talep ederlerse anlaşılacaktır. Aksi halde Sayın Devlet Bahçeli'nin haklı prensiplere dayalı olarak ihraç ettiği Aytaç Durak'ın etrafında hangi amaç etrafında kenetlendiklerini vatandaşlarımız çok iyi değerlendirecektir.''

Söz konusu toplantıda, MHP Genel Başkan yardımcıları Recai Yıldırım ve Metin Çobanoğlu, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve tüm MHP Adana milletvekillerinin bir araya gelmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...