Bugün toplu taşıma ücretsiz mi? İstanbul, Ankara ve İzmir'de 23 Nisan kararı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl salı günü etkinliklerle kutlanacak. Bayram öncesi toplu taşıma araçlarının ücretsiz olup olmayacağı soruları gündeme geldi. İstanbul, Ankara ve İzmir için alınan karar resmi adreslerden duyuruldu. Peki, 23 Nisan'da (bugün) toplu taşıma ücretsiz mi?

Bugün toplu taşıma ücretsiz mi? İstanbul, Ankara ve İzmir'de 23 Nisan kararı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yurdun dört bir yanında düzenleyeceği etkinliklerle kutlayacak. Geride bıraktığımız resmi tatillerde uygulanan ücretsiz toplu taşıma uygulaması 23 Nisan'da da devam edecek.

Bugün toplu taşıma ücretsiz mi? İstanbul, Ankara ve İzmir'de 23 Nisan kararı - 1

İETT'DEN TOPLU TAŞIMA AÇIKLAMASI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda kişiselleştirilmiş İstanbulkart'ınızla ücretsiz seyahat edebilirsiniz.

Otobüs seferleri Cumartesi tarifesi ile seferleri hafta İçi tarifesi ile çalışacaktır.

*Adalar hatları, Beyoğlu-Taksim Nostaljik Tramvayı, Karaköy-Beyoğlu Tünel, SG-1 Sabiha Gökçen Havalimanı-Kadıköy, SG-2 Sabiha Gökçen Havalimanı-Taksim, 121CS Sultanahmet-Çamlıca Tepesi hatları, 139 Üsküdar-Şile ve 139A Üsküdar-Şile/Ağva VİP hatlarımızda ücretsiz uygulaması geçerli değildir.

Bugün toplu taşıma ücretsiz mi? İstanbul, Ankara ve İzmir'de 23 Nisan kararı - 2

EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

Ankara'da EGO Genel Müdürlüğüne ait toplu taşıma araçları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında ücretsiz hizmet verecek.Genel Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin dini ve milli bayram günlerinde sabah saat 06.00'dan başlayarak gece saat 24.00'e kadar EGO Genel Müdürlüğüne ait otobüs, raylı sistemler ve teleferik ile verilen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlandırılması kararı kapsamında vatandaşlar, 23 Nisan'da toplu taşımadan ücretsiz faydalanabilecek.

Ücretsiz, 360 güzergahta hizmet verecek EGO otobüslerinin hareket saatlerine ve güzergahlarına, mobil uygulama ve EGO'nun internet sitesinden ulaşılabilecek.

Bugün toplu taşıma ücretsiz mi? İstanbul, Ankara ve İzmir'de 23 Nisan kararı - 3

İZMİR BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kentin dört bir yanında düzenleyeceği etkinliklerle kutlayacak. Yapılan açıklamada; " Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104’üncü yıldönümünün kutlanacağı 23 Nisan günü tüm toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda İzmir’de toplu ulaşım ücretsiz sağlanacak. Cumhurbaşkanı Kararı doğrultusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan düzenlemeyle 23 Nisan Salı günü; İZBAN, İZDENİZ, İZULAŞ, METRO, ESHOT, İZTAŞIT ve tramvay seferleri ücretsiz olarak yapılacak." denildi. 

Sayfa Yükleniyor...