Bursa'da corona virüs kaptım diyerek hastaneyi birbirine kattı, gözaltına alındı

Bursa'da İtalya'dan geldiğini ve corona virüs kaptığını iddia ederek hastaneyi birbirine katan şüpheli gözaltına alındı. Ailesi ile görüşen ekipler şüphelinin İtalya'ya gitmediğini ve iddianın asılsız olduğunu öğrendi.

Bursa'da corona virüs kaptım diyerek hastaneyi birbirine kattı, gözaltına alındı

'da gittiği hastanede kaptığını iddia eden E.O (68), tedirginliğe neden oldu. 

Mudanya'da yaşayan E.O, 2 gün önce Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurup, İtalya'dan geldiğini ve corona virüs kaptığını söyledi. Bunun üzerine E.O için önlem alındı. Tedbir amacıyla hastaneye hasta kabul edilmedi.

Hastanede bulunan hasta ve yakınlarına da maske dağıtıldı. E.O'nun yapılan testlerinde hastalığa dair bir hastalığa dair herhangi bir bulguya rastlanmadı. E.O, iddiasında ısrar edince, hastaneye polis çağırıldı.

Bunun üzerine E.O. hastaneden çıkıp uzaklaştı.

Bursa'da corona virüs kaptım diyerek hastaneyi birbirine kattı, gözaltına alındı - 1

ŞEHİR HASTANESİ'NE DE GİTMİŞ

Gelen polis ekipleri, E.O'nun kaçtığını belirledi. Polisin yaptığı araştırmada, E.O'nun olaydan bir gün önce de yine aynı şikayetle Şehir Hastanesi'ne gittiğini, burada da önlem alındığını, yapılan test sonuçlarının da temiz çıktığı belirlendi. E.O, Yıldırım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri tarafından dün gece evinde gözaltına aldı.

Bursa'da corona virüs kaptım diyerek hastaneyi birbirine kattı, gözaltına alındı - 2

İDDİASINI YALANLADI

Ailesi ile görüşen ekipler, iş adamı olan E.O'nun iflas edince akli dengesinin bozulduğunu, İtalya'ya ise gitmediğini öğrendi.

Sağlık raporu için hastaneye götürülen E.O., kendisini görüntüleyen gazetecilerin 'Hastaneye neden gittiniz?' sorusuna 'Şüphelendiğim için gittim' dedi.

Sayfa Yükleniyor...