Çanakkale'de iki kişi sele kapıldı

Çanakkale'nin Biga ilçesinde sel sularına kapılan 2 kişi kayboldu.

18.09.2012 - 11:11

Çanakkale'de iki kişi sele kapıldı

Biga ilçesinde etkili yağış sonucu 2 kadın sel sularına kapılarak kayboldu.

Kaymakam Fatih Genel, sabah saatlerinde başlayan ve hızını artıran yağmur nedeniyle Sinekçi köyünün içinden geçen derenin taştığını söyledi.

Dere yatağına yakın bölgedeki evde yaşayan Tülay Türe'nin (40) hayvanlarını kontrol etmek için bahçeye çıktığında sel sularına kapılarak kaybolduğunu belirten Genel, Koruoba köyünde oturan Fatma Metin'in de sel sularına kapıldığını belirtti.

Kaymakam Fatih Genel, sel sularına kapılarak kaybolan Tülay Türe ile Fatma Metin'i arama çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Genel, arama çalışmalarına, jandarma, polis ve köylülerin katıldığını, İl Afet Acil Arama Kurtarma ile AKUT ekiplerinin de çalışmalara destek vereceğini söyledi.

Yağmurun, Sinekçi, Güvemalan, Koruoba, Pekmezli ve Hacıpehlivanlar köylerinde etkili olduğunu dile getiren Genel, su tahliyesi işlemlerinin sürdüğünü, bunun dışında riskli bir durumun bulunmadığını kaydetti.

22 BİN TAVUK TELEF OLDU
Bölgede, 1 saatte metrekareye 110 kilogram yağış düştüğünü dile getiren Genel, yağmurun durduğunu ve sel sularının yavaş yavaş çekilmeye başladığını kaydetti.

Öte yandan, Güvemalan köyündeki bir üreticinin 22 bin adet tavuğu sel suları nedeniyle telef oldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...