Çelik'ten Tarrant açıklaması: İslam düşmanlığıyla mücadele için güçlü bir mesaj

AK Parti Sözcüsü Çelik, Yeni Zelanda'da 51 kişiyi katleden Brenton Tarrant'la verilen cezayla ilgili yaptığı açıklamada, "Katilin Yeni Zelanda hukuku içinde en ağır cezaya çarptırılması, İslam düşmanlığı ve nefret suçları ile mücadele için güçlü bir mesajdır" ifadeler kullandı.

Haberler - ntv.com.tr 27.08.2020 - 13:52

Çelik'ten Tarrant açıklaması: İslam düşmanlığıyla mücadele için güçlü bir mesaj

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'da iki camiye saldırıp 51 kişiyi katleden Brenton Tarrant'a verilen müebbet cezasıya ilgili açıklama yaptı. 

Çelik, Twitter'dan yaptığı açıklamada şunları kaydetti: 

"Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki iki camiye silahla saldırarak 51 kişiyi şehit eden, 49 kişiyi yaralayan terörist Brenton Tarrant'ın ömür boyu hapis cezasına çarptırılması kararı insanlık adına sevindiricidir.

Yeni Zelanda'da en ağır ceza, herhangi bir aftan yararlanmaya imkan bulunmayacak şekilde ömür boyu hapis cezasıdır. Katilin Yeni Zelanda hukuku içinde en ağır cezaya çarptırılması, İslam düşmanlığı ve nefret suçları ile mücadele için güçlü bir mesajdır.

Yeni Zelanda İslamofobi, yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve nefret kaynaklı tüm zihniyet ve suçlarla mücadele için hem hukuki olarak hem de siyasi olarak güçlü bir mesaj vermiştir.

İslamofobi, yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve nefret kaynaklı tüm ideoloji ve eylemlerle ilkeli bir mücadeleden yanayız. Bu konuda uluslararası işbirliği ve dayanışmayı destekliyoruz.

Cumhurbaşkanımız başta BM olmak üzere tüm zeminlerde bu mücadele için ’nin en güçlü ve kararlı destekçi olduğunu söylemiştir. İnsanlığı hedef alan ırkçılık, İslam düşmanlığı, anti-semitizm, göçmen düşmanlığı ve tüm nefret ideolojileriyle güçlü mücadeleden yanayız."

Sayfa Yükleniyor...