Cem Yılmaz’ın yardımı yetmedi

Sarıyer’de boşanma davası açan 16 yıllık eşini yaralayan ve kayınvaldesini öldüren zanlı kaçtı. Zanlının “cam kemik” hastası ikizleri için Cem Yılmaz’ın yaptığı yardımın büyük bölümünü aldığı iddia edildi.

27.05.2011 - 10:55

Sarıyer İstinye’de yaşayan ikiz erkek çoçukları cam kemik hastası olan 3 çocuk annesi Cevriye Balta, kendisine sürekli şiddet uyguladığını ve para istediğini öne sürerek 6 ay önce işsiz eşinden boşanmak için Sarıyer Aile Mahkemesi'ne başvurdu. Eşinin sürekli kendisini dövdüğünü ve çocukları için devletten aldığı 600 TL parayı istediğini öne süren Cevriye Balta, 14 yaşındaki kızı Fatoş Balta ile cam hastası 12 yaşındaki ikizler İsa ve Cemalettin Balta’yı alarak annesi Emine Malkoç’un evine yerleşti.

Eşinden boşanmak istemeyen Selçuk Balta, yine para istemek için kayınvalidesinin evine geldi. Çift arasında yaşanan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Selçuk Balta, yanında getirdiği ruhsatsız tabancayı çıkardı.

Eşini yaralayan Selçuk Balta daha sonra dışarı kaçan kayınvalidesi Emine Malkoç’a da sokak ortasında kurşun yağdırdı. Ağır yaralanan Emine Malkoç olay yerinde yaşamını kaybetti, kızı Cevriye Balta çevredekilerin yardımıyla İstinye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ameliyata alınan Cevriye Balta’nın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Olay yerine gelen polis, ekipleri evde uzun süre incelemelerde bulundu. Emine Malkoç’un cesedi olay yerinde yapılan incelemenin ardından nöbetçi savcının talimatıyla otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Polis, olayın ardından kayıplara karışan Selçuk Balta’yı arıyor.

CEM YILMAZ YARDIMDA BULUNMUŞTU
Yakınları, birçok gazete ve televizyona “Cam çocuklar” olarak haber konusu olan ikiz kardeşlere ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın tedavi masrafları için 50 bin TL yardımda bulunduğunu, bu paranın büyük bir bölümünü ise Selçuk Malkoç’un yediğini öne sürdüler.

Diğer yandan Tuncay Artun İlköğretim Okulu 6’ncı sınıfta okuyan cam hastası ikiz kardeşler İsa ve Cemalettin'in okuldaki öneri kutusuna “Babam bizi ve annemi sürekli dövüyor” yazılı not bıraktıkları belirtildi.

Öte yandan Cevriye Balta’nın şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanma davası açtığı Sarıyer Aile Mahkemesi’ne evden uzaklaştırma talebinde bulunduğu belirtildi. Mahkemenin kararın infazı için savcılığa yazı yazdığı öğrenildi.

YAKLAŞMAMA CEZASI VARDI
Eşi Cevriye Balta ve kayınvalidesi Emine Malkoç'a kurşun yağdırarak kayıplara karışan Selçuk Balta'nın, eşinin açtığı boşanma davasında, mahkeme tarafından 6 ay eşine yaklaşmama cezası aldığı ortaya çıktı.

Mahkemenin ayrıca Cevriye Balta'nın, Kadın Sığınma Evi'ne yerleştirilmesine hükmettiği, ancak Balta'nın mahkemenin bu kararını yerine getirmeyi kabul etmediği ve annesinin yanına yerleştiği öğrenildi.

Cezası nedeniyle eşinin yanına gelemeyen Selçuk Balta'nın olay saatinde eşini arayarak görüşme talebini ilettiği, Cevriye Balta'nın da kabul ettiği ifade edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...