Cenazede 'Balyoz' eleştirisi

Balyoz davası hükümlüsü Koramiral Deniz Cora, vefat eden babası Mehmet Cora'nın cenaze törenine katıldı. Ocak ayında istifa eden emekli Oramiral Nusret Güner de cenazedeydi. Balyoz kararlarını değerlendiren Güner, Genelkurmay'ın tavrını eleştirdi.

NTV Haber 13.10.2013 - 11:41

Cenazede 'Balyoz' eleştirisi

Balyoz Davası'ndan aldığı 18 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onaylanan Koramiral Deniz Cora babasının cenaze törenine katılmak için cezaevinden izinli çıktı. Cenaze töreni, istanbul'daki Fenerbahçe Camii'ndeydi. Cora'ya, sivil giyimli iki asker eşlik etti.

Cenazeye, Cora'nın ailesi, silah arkadaşları ve Gölcük Donanma Komutanı Veysel Kösele de katıldı. Cenazeye katılanlar arasında, emekliye ayrılan Oramiral Nusret Güner de vardı.

Cenazede konuşan Güner, masum olduğunu söyleyerek Genelkurmay'ı suçladı. Güner, "Beni önce kendi adamım (Genelkurmay) savunacak. Çünkü benim ne kadar masum olduğumu o biliyor. Ben niye istifa ettim? İşte bunun için istifa ettim. Hepsinin masum olduğunu biliyorum. Ancak elimden birşey gelmiyor. Ben personelimi koruyamazsam kim koruyacak? Efendim kimse yargının arkasına sığınmasın. Yetkililer bunun hesabını verecekler. Hiçbir yerde veremezlerse ilahi adalete verecekler bunun hesabını" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...