Çetinler suç örgütüne operasyonda 63 tutuklama kararı

İstanbul’da Çetinler olarak bilinen suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında, haklarında gözaltı kararı verilen ve Mahzen-15 adlı operasyonla yakalanan şüphelilerden 63’ünün tutuklanmasına karar verildi.

Çetinler suç örgütüne operasyonda 63 tutuklama kararı

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Anadolu Cumhuriyeti Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu, Maltepe’de farklı kod isimler kullanarak öldürme, yaralama, iş yeri kurşunlama, yağma, uyuşturucu madde satışı gibi suçlar işledikleri ve Çetinler olarak bilinen suç örgütü üyesi oldukları iddia edilen 111 şüpheli hakkında kararı verdi.

Başsavcılık talimatıyla harekete geçen polis, , Kocaeli, İzmir, Bursa, Samsun, Diyarbakır ve Erzincan’da eş zamanlı operasyon düzenledi, örgüt elebaşlarının da aralarında bulunduğu 79 zanlıyı gözaltına aldı.

Ekipler, haklarında gözaltı kararı verilen zanlılardan 30’unun cezaevinde olduğu, 2’sinin ise askerlik yaptığını tespit edip işlem uyguladı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından İstanbul Anadolu Adliyesi’ne götürülen ve başsavcılıkça ifadesi alınan şüphelilerden 67’si tutuklama, 7’si ise adli kontrol tedbirleri hükümleri uygulanması talebiyle nöbetçi Anadolu Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Hakimlik, şüphelilerden 63’ünün tutuklanmasına, 11’inin de adli kontrol tedbiri hükümleri uygulanarak serbest bırakılmasına karar verdi.

Gözaltındaki bazı şüphelilerin de emniyetten serbest bırakıldığı öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...