CHP: Başbakan Akman'ın arkasından çekilsin

CHP Grup Başkanvekili Okay, "Akman'ın istifasını isteyen iki başbakan yardımcısı varken, hala kendisini sütten çıkmış ak kaşık gibi göstermeye çalışmasını anlamak mümkün değil" dedi.

18.06.2009 - 15:46

CHP: Başbakan Akman'ın arkasından çekilsin

RTÜK Başkanı Akman'ın açıklamalarına CHP'den yanıt gecikmedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, "Yavuz hırsız, ev sahibini bastırır" atasözünü hatırlatarak "Türkiye, nitelikli dolandırıcılıktan dolayı Almanya'ya giremeyen, 'girerim' dediği belgenin sahte olduğu ortaya çıkan, belgenin yarısını saklayan, yarısı için 'gerek görmedim' diyen, 'iddiaları varsa, savcılığa versinler' diyen bir  RTÜK Başkanı ile karşı karşıya" şeklinde konuştu.

Okay, Akman'ın artık susup bir kenara çekilmesi gerekirken hala yüzü kızarmadan nasıl ekranlar karşısına çıktığını merak ettiğini ifade ederek, "İstifasını isteyen iki başbakan yardımcısı, Meclis Başkanı varken, hala kendisini sütten çıkmış ak kaşık gibi göstermeye çalışmasını anlamak mümkün değildir" dedi.

RTÜK Başkanı Akman'ın, artık televizyon ekranlarına kendini aklamak için değil, kamuoyundan özür dilemek için çıkmasını dileyen Okay, "Başbakan Erdoğan'a çağrınız olacak mı?" şeklindeki soruya, "Sayın Başbakan, 'temiz bir arkadaşımız' diyordu. Temizliği ortaya çıktı" yanıtını verdi.

Okay, Başbakan Erdoğan'ın RTÜK Başkanı Akman'ın kendisini savunabileceğini söylediğini de hatırlatarak, "Güzel savunması anlaşılan bu. Sayın Başbakan, başbakan yardımcılarının sözünü dinlesin. Sayın Başbakan, RTÜK Başkanı'nın arkasından çekilsin. Türkiye, artık yeniden böylesine sahteciliklerle, nitelikli dolandırıcılıkla zan ve töhmet altında kalan RTÜK başkanlarından ve üyelerinden kurtulsun" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...