CHP Genel Başkanı Özgür Özel mazbatasını aldı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’deki makamında düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Özel’e mazbatasını CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır verdi. Özel, resmen CHP Genel Başkanı oldu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel mazbatasını aldı

Genel Başkanlığı'na seçilen Özgür Özel, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından gönderilen mazbatasını partisinin Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır'dan teslim aldı.

Özgür Özel, TBMM'ye gelişinde partisinin milletvekilleri tarafından karşılandı. Özel, Meclis'teki Grup Başkanı odasında düzenlenen törenle YSK tarafından gönderilen mazbatayı partisinin Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır'dan teslim aldı.

Özel, Meclis'teki makam odasında daha önceki genel başkanlarının fotoğraflarının bulunduğunu ve bundan sonra 'nun fotoğrafının da bulunacağını söyledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel mazbatasını aldı - 1

"BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ONUR"

Özel, uzun yıllar birlikte çalıştığı personele ve parlamento muhabirlerine ayrı ayrı teşekkür ederek, "8 yıldır grup başkanvekili olarak partimi Meclis'te temsil ettim. Bu odada CHP'nin 8'inci genel başkanı olarak mazbatayı almak benim için büyük bir onur. Parlamentonun gitgide önemsizleştiği, gitgide gözden düşürülme çalışıldığı bir dönemde grup başkanvekilliği ve grup başkanlığından gelen bir genel başkan olarak, parlamentoya güç kazandırmak için ana muhalefet olarak üzerimize ne düşüyorsa onu yapmaya çalışacağız." dedi.

"KORUMA SAYISINI AZALTACAĞIZ"

Öte yandan Özgür Özel, İzmir'den Ankara'ya geldikten sonra Esenboğa Havalimanı'nda kendisini karşılayan partililere seslendi. Özel, "'de koşturmaya, çalışmaya geldik. Elbette böyle sembolik günlerde karşılamalar, uğurlamalar önemli. Mümkün olduğu kadar protokolü azaltacağız. Mümkün olduğu kadar etraftaki koruma sayısını azaltacağız." dedi.

Özel ayrıca, hep beraber iktidara gitmek durumunda olduklarını kaydederek, "Ankara'da mevcut belediyelerimizi koruyacağız. Üzerine kimsenin aklına, hayaline getirmeyeceği bir başarı koymak zorundayız. Bunun için size güveniyoruz, örgütümüze güveniyoruz. Ankaralıların, CHP'deki değişimin 'de bir büyük değişime dönüşmesine yönelik umutlarına güveniyoruz." ifadelerini kullandı.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...