CHP'li Bülent Tezcan'a silahlı saldırıda yeni gelişme

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'a yönelik silahlı saldırıya ilişkin gözaltına alınan Alparslan S. tutuklandı, diğer 2 zanlı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 02.11.2016 - 18:41 | Son Güncelleme : 02.11.2016 - 18:58

CHP'li Bülent Tezcan'a silahlı saldırıda yeni gelişme

Tezcan'a kent merkezinde yemek yediği restoranda silahlı saldırıda bulunduğu iddia edilen Alparslan S. (37) ile diğer şüpheliler F.Y. ve İ.T, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye getirildi.

Savcılık sorgusunun ardından Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen zanlılardan Alparslan S. "kasten yaralama" suçundan tutuklandı, diğer 2 zanlı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

POLİSTEKİ İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan Tezcan'a silahlı saldırıda bulunmak iddiasıyla tutuklanan Alparslan A, polise verdiği ifadede, "Emlakçılık, araba alım satım işi yapıyorum. Hiçbir siyasi partiye ve derneğe üyeliğim bulunmamaktadır. Olay günü yanımda bulunan F.Y ile çocukluk arkadaşıyım. Birlikte restorana gittik. Alkol alıp yemek yemeğe başladık. Bu sırada CHP'li grubun geleceği söylenerek bizi balkona almak istediler. Biz yerimizden kalkmak istemedik. Masalar birleştirildi. Grup yaklaşık 45 dakika sonra geldi. Grupla gelen Bülent Tezcan'a, hatırladığım kadarıyla 6-7 ay önce katıldığı HDP kongresinde ölen PKK'lı teröristlerin saygı duruşuna katıldığı için ona karşı bir sinirim, kızgınlığım vardı. Bu kızgınlığım şahsiydi. Bu nedenle Tezcan'ı vurma düşüncesi alkolün etkisiyle aklımdan birkaç defa geçti. Bu sinirim nedeniyle antidepresan ilaçlar kullanıyorum. Bir anlık sinir ve alkolün etkisiyle Tezcan'ın sağ baldırına dayayıp bir el ateş ettim. Öldürmek gibi bir kastım yoktu." görüşlerine yer verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ı 29 Ekim'de bir restoranda yemek yediği esnada ayağından silahla vurarak yaralayan Alparslan S, Kuşadası ilçesinde yakalanmış, yanındaki arkadaşı F.Y. ise teslim olmuştu. Olaya ilişkin daha sonra İ.T. de gözaltına alınmıştı.

Sayfa Yükleniyor...