CHP’li Ekşi’den kazandığı tazminat annelere

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, CHP Milletvekili Oktay Ekşi aleyhine bir köşe yazısı nedeniyle açtığı tazminat davasında 4 bin TL kazandı. Davanın 8 Mart Kadınlar Günü arefesinde neticelendiğini belirten Yıldız, parayı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na vereceğini söyledi.

07.03.2012 - 16:27

CHP’li Ekşi’den kazandığı tazminat annelere

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bir köşe yazısı nedeniyle ''kişilik haklarını hakaret ettiği'' gerekçesiyle CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi'ye açılan tazminat davasında mahkemenin 4 bin lira tazminat ödemesine karar verdiğini söyledi.

Yıldız, “'Tabii bu tavır şahsımıza veya partimize yapılsa, ettiği özür belki yerini bulabilirdi. Ancak işin içine annelerimiz girdiğinde, bunun hiçbir telafisi bizim için yoktur” dedi.

Bakan Taner Yıldız, davadan kazanılan parayı annelere vereceklerini açıkladı.

Yıldız, şöyle konuştu: “Neticede biz bu haklı davayı kazandık ve bu paranın en iyi bulacağı yerin yine annelerimiz olduğuna inandık. Onun için, bu parayı bu yönde değerlendirmek üzere, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımıza devredeceğiz. Özellikle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne yaklaştığımız günlerde böyle bir kararın çıkması ayrıca bir tesadüf olmuştur.''

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Oktay Ekşi'nin Hürriyet gazetesinde 28 Ekim 2010 tarihinde yayınlanan ''Az Demişiz'' başlıklı köşe yazısında, ''Kişilik haklarına hakaret edildiği'' gerekçesiyle Hürriyet Gazetesi ve Ekşi aleyhine 100 bin liralık dava açmıştı.

İSTİFAYA GÖTÜREN YAZI
Oktay Ekşi’nin gazeteci olduğu sırada İkizdere Vadisi’ne santral yapımıyla ilgili kaleme aldığı yazı, tepkilere neden olmuştu.

Bunun üzerine özür dileyen Oktay Ekşi, Hürriyet gazetesi başyazarlığı görevinden istifa etmişti.

AK PARTİ'DEN DAVALAR
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş da yazısı nedeniyle Oktay Ekşi’ye dava açmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...