CHP’nin Edirne adayı Şükrü Ciravoğlu yarıştan çekildi (Yeni Edirne adayı kim olacak?)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Şükrü Ciravoğlu, adaylıktan çekildi. Cirvaoğlu, bu kararı sağlık sorunları nedeniyle aldığını açıkladı.

CHP’nin Edirne adayı Şükrü Ciravoğlu yarıştan çekildi (Yeni Edirne adayı kim olacak?)

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

’de 5 Şubat’ta yapılan ön seçimden ilk sırada çıkan eczacı Şükrü Ciravoğlu, partisi ’nin Edirne Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.

Ciravoğlu, ön seçimden 1 hafta sonra mide bulantısı ve düşük tansiyon şikayetiyle Edirne Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ciravoğlu’nun burada yapılan anjiyosunda kalp damarlarından birinde tıkanıklık tespit edilip, operasyona alındı.

Tıkalı damarı açılıp stent takılan Ciravoğlu, operasyondan 2 gün sonra taburcu edilip saha çalışmalarına başladı.

Geçen pazar CHP’nin Ankara Spor Salonu’nda yapılan aday tanıtım toplantısında genel başkan Özgür Özel’in Edirne Belediye Başkan adayı olarak tanıttığı Şükrü Ciravoğlu, dün yeniden ritim bozukluğu şikayetiyle Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne başvurdu.

Doktorların, bir süre tedavi altında kalıp, ritim bozukluğu tedavisi olması gerektiğini belirttiği Ciravoğlu, bugün sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekildi.

CHP’nin Edirne adayı Şükrü Ciravoğlu yarıştan çekildi (Yeni Edirne adayı kim olacak?) - 1

ÖZGÜR ÖZEL’DEN TELEFON

Ciravoğlu, Genel Başkan Özgür Özel’in kendisine “geçmiş olsun” telefonu açtığını belirterek, “Hastalığımdan dolayı seçim çalışmalarında geride kaldığımızı söyledi. Çekilmemin iyi olacağını belirtti. Ben de bunun üzerine adaylıktan çekildiğime dair dilekçeyi verdim.” dedi.

Ciravoğlu, adaylıktan çekildiğine yönelik belgeyi imzalayıp CHP ilçe başkanlığı aracılığıyla ilçe seçim kuruluna iletti.

CHP’NİN EDİRNE’DEKİ ADAYI KİM OLACAK?

Ciravoğlu’nun yerine, ön seçimde ikinci sırada en çok oyu alan avukat Filiz Gencan Akın’ın Edirne Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesi bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...