CHP'nin Şişli Belediye Başkan adayı Resul Emrah Şahan kimdir? Resul Emrah Şahan kaç yaşında ve nereli?

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için 8'i büyükşehir, 13'ü il olmak üzere 209 belediye başkan adayı belli oldu. İstanbul'un ilçelerinden Şişli'de aday olarak Resul Emrah Şahan gösterildi. Peki, Resul Emrah Şahan kimdir?

CHP'nin Şişli Belediye Başkan adayı Resul Emrah Şahan kimdir? Resul Emrah Şahan kaç yaşında ve nereli?

CHP'nin Şişli Belediye Başkan adayı Resul Emrah Şahan olarak açıklandı. Bu gelişmenin ardından Resul Emrah Şahan hakkındaki araştırmalar hız kazandı. İşte, Resul Emrah Şahan hakkında bilgiler...

RESUL EMRAH ŞAHAN KİMDİR?

1982 yılında Ankara'da doğan Resul Emrah Şahan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden mezun oldu.

2005 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Metropolitan Planlama ve Tasarım Merkezi'nde şehir plancısı olarak göreve başladı.

Ulaşım, altyapı, kentsel politikalar, kentlerin teknolojiyle entegrasyonu konularında özel sektöre ve kamu kuruluşlarına uzun yıllar danışmanlık yapan Şahan, 2014-2019 yılları arasında Beylikdüzü Belediyesi'nde Teknik Koordinasyon ve Projeler Birimi Koordinatörü olarak katılımcı kent planlama ve araştırma-geliştirme çalışmaları alanlarında projeler geliştirdi.

2013 yılında katıldığı Cumhuriyet Halk Partisi'nde, Ekrem İmamoğlu'nun adaylık sürecinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2019 Seçimleri Politika ve Projeler Bildirgesi'nin hazırlanmasında teknik çalışmaların ana koordinasyonunu yönetti.

2019-2023 yılları arasında İstanbul Planlama Ajansı Başkanlığı, Bimtaş Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Şişli Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Şahan, bu dönemlerde İstanbul 2050 Vizyon Planı ve Şişli Afet Yönetim Planı'nın hazırlanmasında etkin görev aldı.

Şişli'de 2024 Yerel Seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi'nden Belediye Başkan Adayı oldu.

Sayfa Yükleniyor...