Çiçek: Geçmiş uygulama neyse onu yaparız

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, PKK'lılarla buluşmayla ilgili 10 milletvekilli hakkında hazırlanan fezlekeye ilişkin ''Bu konuda geçmiş uygulamalar neyse onu yaparız'' dedi.

Haberler 01.11.2012 - 13:27

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, gazetecilerin, bazı BDP'li milletvekillerinin terör örgütü üyeleriyle kucaklaşmalarına ilişkin hazırlanan fezlekeleri hatırlatmaları üzerine ''Bu konuda geçmiş uygulamalar neyse biz de onu yaparız. Bu işin usulu, yolu ve yordamı belli, ilk kez Meclis'e fezleke geliyor değil. Bundan evvel 900'den fazla fezleke gelmiş. Onlar için hangi işlemi yapıyorsak, bunlar için de onu yaparız. Ondan sonrası ilgili komisyonların vereceği bir karardır'' dedi.

Çiçek, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nun, açlık grevleri ile ilgili yaptığı Bolu F Tipi Cezaevi ziyaretinin sorulması üzerine, ''Onlar gitsin gelsin, ondan sonra...'' diye konuştu.

10 YILA KADAR HAPİSLERİ İSTENİYOR
Van Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin hazırladığı ve dün Adalet Bakanlığı'na gönderdiği fezlekede, ''Olay günü grup içerisinde bulunan 10 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılması, milletvekilliklerinin düşürülmesi ve ilgili maddeler uyarınca 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanmaları'' isteniyor.

Sayfa Yükleniyor...