Cinayet zanlısından film senaryosu gibi itiraf

Bursa'da polis merkezine giden bir kişi, 11 yıl önce askerlik arkadaşını öldürdüğünü itiraf etti. Taziye ziyaretine gittiğini aktaran zanlı, arkadaşının kız kardeşiyle evlendiğini de söyledi.

Anadolu Ajansı 27.01.2016 - 16:59 | Son Güncelleme : 27.01.2016 - 18:02

cinayet-bursa.jpg

Bursa'da bir kişinin polis merkezine giderek İstanbul'da 11 yıl önce işlediği cinayeti itiraf etmesiyle ortaya çıkan hikaye, film senaryosunu aratmadı.

Emek Polis Merkezi'ne teslim olan 36 yaşındaki Hacı A., ifadesinde, 2001-2003 yıllarında Muhittin Kızılaslan (36) ile Elazığ'da birlikte askerlik yaptıklarını söyledi.

Zanlı, tezkerenin ardından kendisinin İstanbul'a dönüp Arap turistlere yönelik rehberlik işiyle uğraştığını, arkadaşının ise memleketi Muş'ta sebze halinde çalıştığını dile getirdi.

Hacı A., yanına çağırdığı Kızılaslan'ın kısa süre sonra İstanbul'a gelip, bir tekstil atölyesinde işe girdiğini ve 3 yıl aynı evde kaldıklarını aktardı.

27 KEZ BIÇAKLAYARAK ÖLDÜRDÜ

Hacı A., 11 yıl önce evde alkol aldıktan sonra çıkan kavga sonucu arkadaşını 27 yerinden bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf etti.

“YER BULAMAYINCA CESEDİ KAPIYA ATTIM”

Cesedi bir halıya sararak çuvala koyduğunu, ardından taksiyle Gaziosmanpaşa'da boş bir araziye atmak için saatlerce gezdiğini anlatan Hacı A'nın, ''Yer bulamayınca geri dönerek cesedi Esenler'de oturduğumuz evin önüne attım. Cebindeki 3 bin lirayı da alarak kaçtım. Ertesi gün polis ekipleri beni sorguladı, şüpheli bir şey bulamadılar" dediği öğrenildi.

TAZİYE ZİYARETİ YAPTI

Muş'a taziye ziyaretine giderek burada bir hafta kaldığını ifade eden zanlı, aldığı paranın 750 lirasını cenaze masraflarına harcadığını ifade etti.

KIZ KARDEŞİYLE EVLENDİ

Hacı A'nın, "Kızılaslan'ın kız kardeşine burada aşık oldum, bir süre sonra evlendik. Daha sonra Bursa'nın Emek Mahallesi'ne taşındık. Çocuklarımız oldu'' ifadelerini kullandığı belirtildi.

KABUSLAR GÖRÜNCE...

Son yıllarda sürekli kabus görmeye başladığı söylediği belirtilen Hacı A'nın, "Cinayet aklıma geliyordu ve vicdanım sızlıyordu. Kimseye de anlatamadım. Sonunda emniyete giderek her şeyi itiraf ettim'' dediği öğrenildi.

Polis merkezinden çıkarılırken gazetecilerin sorularına yanıtlamayan zanlı, İstanbul'a gönderildi.

Sayfa Yükleniyor...