Cisco, tüketici dostu video çözümlerini geliştiren öncü şirketler arasında bulunan Pure Digital Technologies’in satın alma sürecini tamamladı. Kullanıcı dostu video uygulamaları geliştiren San Francisco merkezli Pure Digital, çok satan Flip Video markasının da yaratıcısı.

Pure Digital’ı bünyesine katarak Cisco, hem medya ürünleri ev pazarındaki konumunu, hem de tüketici pazarındaki sanal ağa geçişi yakalama stratejisini güçlendirmeyi amaçlıyor..

Yeni video yetkinlikleri geliştiren ve yeni nesil eğlence ve iletişim deneyimleri yaratan Cisco, satın alma ile birlikte tüketiciye yönelik faaliyetlerini bir sonraki aşamaya taşıyacak.

Satın almanın tamamlanması ile Pure Digital ekibi, Linksys by Cisco’nun ev ağları, ses ve medya depolama ürünlerini de bulunduran Cisco Tüketici İş Grubu’na bağlanacak. Pure Digital’in CEO’su ve Genel Müdürü Jonathan Kaplan ise ortak yapının Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü olarak Cisco Kurumsal Gelişim ve Tüketici Grubu’ndan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Ned Hooper’a bağlı olarak görev yapacak.