Cizre’de askeri araca silahlı saldırı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde askeri bir araca silahlı saldırıda bulunuldu. Saldırıda 3 asker şehit oldu, 4’ü ağır 12 asker yaralandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 25.12.2008 - 00:46

Cizre’de askeri araca silahlı saldırı

ŞIRNAK - Edinilen bilgiye göre, Nusaybin Caddesi’nde seyir halinde olan askeri bir araca İpekyolu Cami civarında kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce silahlı saldırı yapıldı. Saldırıda 3 asker şehit oldu, 4’ü ağır 12 asker yaralandı.

Nusaybin Caddesi’nde seyir halindeki Cizre Tank Taburu’na ait askeri bir araç, İpekyolu Camii civarında teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla çapraz ateşe tutuldu.

Saldırıda Emrah Karataş, Zeki Yolcu ve Turan Damgacı şehit olurken 12 asker de yaralandı.

Saldırıda yaralanarak Cizre Devlet Hastanesinde tedaviye alınan askerlerden durumları ağır olan ve helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesine sevk edilenlerin de Bilal Levent, Musa Çapur, Ahmet Akyürek ve Ferhat Fırat olduğu belirtildi.

Öte yandan olay yerinde başlatılan inceleme sürerken, güvenlik güçleri askeri araca saldıran teröristlerin kaçtığı Cudi mahallesinde geniş kapsamlı operasyon başlattı.

ERDOĞAN’IN MESAJI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğüne kasteden bölücü terörün, milletin ve güvenlik güçlerinin yüksek irade, azim ve kararlılığı sayesinde asla amacına ulaşamayacağını belirtti.

Başbakan Erdoğan, Cizre’de askeri araca yönelik saldırıda 3 askerin şehit olması, 12 askerin de yaralanması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’a telgraf gönderdi.

Sayfa Yükleniyor...