Çocuklar kimlere emanet? (Çocuk tacizcisi çıktı!)

İstanbul'da ilkokulda 1 kişinin öldüğü 2 kişinin yaralandığı servisçilerin çatışmasına ilişkin 7 kişi gözaltına alındı. Polisin yakalamaya çalıştığı 4 kişiden 1'inin çocuğa cinsel istismardan polis kaydı bulunuyor. Servisçilerin çatışma anı saniye saniye görüntülendi.

DHA 07.09.2017 - 00:40

Çocuklar kimlere emanet? (Çocuk tacizcisi çıktı!)

Son dakika haberi! 

İstanbul'daki servisçi çatışmasına ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.

İlkokulda 1 kişinin öldüğü 2 kişinin yaralandığı servisçilerin çatışmasına ilişkin 7 kişi gözaltına alındı.

CİNSEL İSTİSMARDAN POLİS KAYDI VAR

Çatışmada ölen Cüneyt Elik'in "kasten yaralama" suçundan 3 kez polis kaydı olduğu ortaya çıktı. Polisin yakalamaya çalıştığı 4 kişiden 1'inin de çocuğa cinsel istismardan polis kaydı bulunuyor.

ÇATIŞMA ANI KAMERADA

TEMMUZ AYINA DAYANIYOR

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, 2 grup arasındaki husumet geçtiğimiz yılın temmuz ayına dayanıyor. Otomobillerinde taşlı sopalı saldırıya uğrayan grubun üyeleri, bunu yaptıranın diğer servis şirketi olduğunu iddia edip polise başvuruyor. Sarılar ve Ömeroğlu şirketleri çalışanları arasında silah ve bıçakların da kullanıldığı çatışmaya yol açan husumetin başlangıcı bu olaya dayanıyor. Dün aynı okula öğrenci kaydı yapmak için gelen gruplar arasındaki tartışma kısa sürede çatışmaya dönüştü. Kayıt için okula gelen öğrenci ve velilerle okulu personelinin büyük panik yaşadığı olayda 1 kişi öldü 2 kişi de yaralandı.

"İSTANBUL'DA ÖNÜNE GELEN SERVİSÇİ OLUYOR"

POLİSİN İLKOKULDAKİ GÜVENLİK ÖNLEMİ SÜRÜYOR 

Bu arada, polisin okuldaki güvenlik önlemleri sürüyor. Servisçilerin bugün okul bahçesinde stand kurmadığı görülüyor. Kayıt için okula gelen veliler yaşanan olaydan dolayı tedirgin olduklarını söyledi. Öğrencisini bu okula nakil yaptırdığını söyleyen Ebru Karaman, "Bu mahalleye yeni taşındım, evim okula yakın çalıştığım için çocuğu servise vermeyi düşünüyordum. Olaylardan sonra vazgeçtim, kendim getirmeyi düşünüyorum" diye konuştu.

İsmini vermek istemeyen başka bir veli ise "Öğrencimi servise vermeyeceğim. Dün yaşanan olaylar her anne-babayı etkiler. Bizi de etkiledi" diye konuştu

Yaşanan olay sonrasında okul bahçesinde ve çevresinde servisçilerin stant kurmadığı görüldü. Polisin okul bahçesinde ve çevresindeki geniş güvenlik önlemi devam ediyor. Çıkan silahlı çatışmada hayatını kaybeden Cüneyt Elik'in cenazesi öğlen Ümraniye Kocatepe caminde cenaze töreni düzenleneceği öğrenildi. Olayda yaralanan 2 kişinin tedavisi devam ediyor.

Sayfa Yükleniyor...