“Çocuklarımı bırakın, okullarına gitsinler”

Kayseri’de Ramazan Bayramı’nın ikinci günü kaybolan çocukları için hala umutlarını koruyan aile, çocuklarını kaçıranlara seslendi.

Anadolu Ajansı 28.10.2009 - 12:18

“Çocuklarımı bırakın, okullarına gitsinler”

Kurban Bayramı’nın ikinci günü şeker toplamak için çıkan ve bir daha geri dönmeyen sekiz yaşındaki Ahmet Tuna ile altı yaşındaki Dilruba Tekin’in annesi Leyla Tekin umutla çocuklarının her an eve gelmesini beklediklerini söyledi.

Ahmet ve Dilruba'nın arkadaşları gibi okula gitmesini istediği, yataklarının boş kaldığını anlatan Leyla Tekin, çocuklarını kaçıranlara şöyle seslendi:

“Çocuklarımın kaçırılışının bugün 38. günü. Umudumuzu koruyoruz. Ahmet ile Dilruba'nın her an bu kapıdan içeri gireceğini umut ediyorum. Çocuklarımı kaçıranlara sesleniyorum, birazcık vicdanınız var ise çocuklarımı bırakın, okullarına gitsinler. Bizden ne istiyorsunuz? Çocuklarım hangi şartlarda ne içiyor, ne yiyor bunları merak ediyorum.”

Tekin çektiği acıları anlatmanın mümkün olmadığını belirtip, “İki evladı kaybolan bir annenin çektiği acıyı kimse bilemez. Bu acıların dinmesini, çocuklarımın bulunmasını istiyorum” dedi.

Baba Hamza Tekin ise polis ve diğer yetkililere bugüne kadar gösterdikleri çaba için teşekkür etti. Polis yetkilileri, çocukların bulunması için Talas ilçesinde ve Kayseri'de arama çalışmalarının devam ettiğini, her ihbarın titizlikle değerlendirildiğini ifade etti.

İki kardeş ile aynı mahallede 11 yaşındaki Türkan Ay, bayramın 2. günü şeker toplamak için evlerinden ayrılmış ancak geri dönmemişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...