NTV

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azerbaycan'la dayanışmamız büyük önem arz ediyor

ntv.com.tr

Türkiye
recep tayyip erdoğan.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Azerbaycan arasındaki işbirliğinin gittikçe güçlendiğini belirterek, "Dayanışmamız büyük önem arz ediyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Azerbaycan'da İlham Aliyev'le görüştü. İki lider toplantının ardından basın açıklaması yaptı. İki ülke arasındaki işbirliğine dikkat çeken Erdoğan, Azerbaycan-Türkiye dayanışmasının önem arz ettiğini söyledi. 

Ticaret hacminin kısa sürede 5 milyar dolara çıkması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı iki ülke ilişkilerinin güçlenerek devam ettiğini belirtti. 

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları; Türkiye-Azerbaycan arasında 1,6 milyar dolar ticaret hacmi inanıyorum ki kısa zamanda 5 milyar doları yakalar. Siyasi, askeri, ekonomik, ticari, kültürel tüm bu alanlarda Türkiye-Azerbaycan ilişkileri güçlenerek devam ediyor. Son dönemde savunma sanayiindeki dayanışmamız büyük önem arz ediyor. Turizmde daha değişik adımlar atma noktası. Türkiye-Azerbaycan'ın bu dayanışması uluslarası alanda da yapılan dayanışma da çok önemli. Önümüzde Expo var, Türkiye bu alanda da Azerbaycan'a yardımda bulunacak.