Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fırsatçılık yaparak ülkemizi can evinden vuranları unutmayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'nın düzenlediği yemekli programda konuştu. Erdoğan, "Biz bu sıkıntıyı çözdük, çözeriz ama fırsatçılık yaparak ülkemizi adeta can evinden vuranları da unutmayız" dedi. Tüm terör örgütlerinin aynı yere çıktığını söyleyen Erdoğan ekonomideki gelişmelere de değindi. "Dalgalanmada işin aslı kur değildi'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fırsatçılık yaparak ülkemizi can evinden vuranları unutmayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Başkanlığı'nın düzenlediği yemekli programda konuştu. 

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- 24 Haziran seçimlerinde arzu ettiğimiz neticeye ulaşamadık. Halbuki bu şehre yaptığımız yatırımların, gösterdiğimiz muhabettiğin, verdiğimiz emeğin karşılığı çok daha olmalı. Biz eksiği kendimizde arıyoruz. Buradaki insanlarımızın kalbini fethedecek adımları yeteri kadar atamamışız. 

-Çok çalıştığınızda gönlünü kazanamayacağınız kimse yoktur.

-En isabetli adaylarla seçimi girecek, Allah'ın izniyle seçimi kazanacağız.

-Bir anda üzerimize kur, faiz, enflasyon araçlarıyla yüklendiler.

-Fırsatçılık yaparak ülkemizi adeta canevinden vuranları unutmayız.

-İhracatta çok iyi gidiyoruz. Özellikle finansman imkanlarını genişletecek ilave tedbirler üzerinde çalışıyoruz. Dünyanın parasal daralmaya gittiği bir dönemde bunun kolay olmadığını biliyoruz. Yılbaşına kadar bu çalışmalardan ciddi neticeler elde etmeyi bekliyoruz. 

-16 yılda Diyarbakır'a eski rakamla 36,5 katrilyon yatırım yaptık.

-Ben şöyle bir 25- 30 yıl öncesine gidiyorum adeta buralar birer gecekondu şehriydi. Tarihi bile burada görmek mümkün değildi. Bütün camilerine varıncaya kadar, bunları kalkıp da ateş yağmuruna tutan buralarda çukurları aşanlar buradaki benim Diyarbakırlı kardeşimi düşünüyor diyebilir miyiz? Ama buna rağmen yine oy alıyor. Bu nasıl oluyor? Öyleyse bir yerde bir eksik var. Bu eksiği hep beraber biz gidereceğiz. Daha fazla çalışacağız. Terör örgütünün arkasında olduğu yerel yönetim devletin kendisine verdiği paraları nereye harcadı. Dağa dağa. Kandil'e gönderdi. 

-Adı ve iddiası ne olursa olsun tüm terör örgütlerinin ipinin ucu aynı yere çıkar. Benliklerini 1 dolara Amerika'daki şarlatana satanlar, İslam adına müslümanları katleden DAEŞ'liler ile kendi halkına kurşun sıkan bölücü teröristlerin hiçbir farkı yok.

-Kurdaki dalgalanmaya ilişkin gereken tedbirlerin alındığını belirten Erdoğan, "Mekanizmaları oluşturduk, irtibatları kurduk ve durumu kısa sürede kontrol altına aldık. Önceliğimiz, üretimi, ihracatı, istihdamı yeniden şaha kaldırmaktır" ifadelerini kullandı.

VİDEO: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ŞÖHRETLER KARMASI MAÇINDA BAŞLAMA VURUŞU

Sayfa Yükleniyor...