Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mirziyoyev ile bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Zirvesi için gittiği Özbekistan'da Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, İsrail'in Gazze'ye yönelik işgalinin sonlandırılması için dünyanın sesini daha da yükseltmesi ve İsrail'i durduracak etkin adımların atılması gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mirziyoyev ile bir araya geldi

Cumhurbaşkanı , Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Zirvesi için 'a gitti. Cumhurbaşkanı burada Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile görüştü. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan görüşmeye ilşkin yapılan açıklamada, iki liderin Özbekistan ve arasındaki ikili işbirliğinin geliştirilmesine yönelik atılacak adımlar, güncel bölgesel ve küresel meseleler ile İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının ulaştığı nokta ve sivillere insani yardım ulaştırma çabalarının ele alındığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, İsrail'in Gazze'ye yönelik işgalinin sonlandırılması için dünyanın sesini daha da yükseltmesi ve İsrail'i durduracak etkin adımların atılması gerektiğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile Özbekistan arasında her geçen yıl artan ticaret hacminden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, enerji, madencilik, gıda, tekstil ve diğer sektörler de dahil olmak üzere endüstriyel işbirliğinde yeni projelerin teşvik edilmesinin önemini vurguladı."

Sayfa Yükleniyor...